×
دوشنبه ٠٥ اسفند ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


سمیه حیدری معاون سوادآموزی اداره آموزش و پرورش استان ایلام : پنل خورشیدی و تانکر ذخیره ی آب پاداش سوادآموزان جامعه عشایر

سمیه حیدری معاون سوادآموزی اداره آموزش و پرورش استان گفت: به منظور ریشه کنی بی سوادی در جامعه عشایری برای این قشر از نوسوادان پاداش هایی در نظر گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام،شورای پشتیبانی سوادآموزی با حضور کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، سلیمانی دشتکی استاندار ایلام و سایر اعضا در محل سالن شهید ملکشاهی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه سلیمانی دشتکی استاندار ایلام ضمن بیان ضرورت ریشه کنی بیسوادی در استان به اهمیت همکاری و همراهی تمام ارگان ها در این طرح اشاره نمود.

در ادامه رستم زاد مدیرکل اداره آموزش و پرورش استان ضمن تشکر بابت تشکیل منظم جلسات شورای پشتیانی بیان کرد با کمک اعضا شورای پشتیبانی سوادآموزی و همکاران این حوزه تاکنون توانسته ایم در جذب حجم ابلاغی امسال به مقام دوم در بین استان های کشور دست پیدا کنیم.و امیدواریم تا پایان مهلت قانونی ثبت نام بتوانیم بیش از صد در صد حجم ابلاغی را تحت پوشش ببریم.

در این جلسه سمیه حیدری معاون سوادآموزی اداره آموزش و پرورش استان ضمن اشاره به تفاهم نامه سازمان های نهضت سوادآموزی و امورعشایری در خصوص اجرای طرح شتاب بخشی به توسعه سواد در جامعه عشایر و تاکید بر ضرورت برطرف کردن بی­ سوادی در این قشر از جامعه ی استان گفت: به پشتوانه مصوبات جلسات شورای پشتیبانی استان توانسته ایم تاکنون با اجرای طرح های تشویقی و تبلیغی از جمله ارائه تسهیلات قرض الحسنه بانکی به سوادآموزان مراکز یادگیری محلی توسط بانک ملی در جذب و نگه داشت مخاطبین خود به موفقیت های ارزشمندی دست پیدا کنیم .همچنین با همکاری سایر دستگاه های مرتبط می توان با افزایش انگیزه به باسوادی در بین مخاطبین هر چه زودتر به اهداف پیش بینی شده دست یافت.

وی ادامه داد: با برطرف کردن برخی از نیازهای جامعه ی عشایری استان در صورت شرکت در کلاس های سواد آموزی و اخذ مدرک، می توان در ریشه کنی بی سوادی این جامعه گام های بلند و موثری برداشت.

در پایان این جلسه مصوب شد که با همکاری دستگاه های مرتبط به آن دسته از عشایر سوادآموزی که امسال در کلاس های سوادآموزی شرکت کرده و مدرک را اخذ می کنند، پنل خورشیدی و تانکر ذخیره ی آب با اعتباری به ارزش 1000000000 ریال  اهدا شود.