×
سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان :سوادآموزی پنج هزار سمنانی در دستور کار آموزش و پرورش

سمنان- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با بیان اینکه ۱۳ هزار بی‌سواد و کم سواد در استان وجود دارد گفت: امسال سوادآموزی پنج هزار نفر از این تعداد در دستور کار است

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از  معاونت سوادآموزی سمنان- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با بیان اینکه ۱۳ هزار بی‌سواد و کم سواد در استان وجود دارد گفت: امسال سوادآموزی پنج هزار نفر از این تعداد در دستور کار است.

محمد دستورانی روز یکشنبه در گردهمایی روسای اداره‌های استعداد درخشان و دانش پژوهان کشور در مجتمع رفاهی فرهنگیان شهمیرزاد استان سمنان افزود: نرخ با سوادی در استان سمنان ۹۸.۵ درصد است و استان سمنان جزو استان‌های برتر در این زمینه محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: شاخص جمعیت استان پایین و ضریب پراکندگی آن بالاست، ولی با وجود این شرایط، کیفیت بخشی و رعایت عدالت آموزشی از جمله اولویت‌های آموزش و پرورش در استان سمنان است

وی ادامه داد: شاخص جمعیت استان پایین و ضریب پراکندگی آن بالاست، ولی با وجود این شرایط، کیفیت بخشی و رعایت عدالت آموزشی از جمله اولویت‌های آموزش و پرورش در استان سمنان است.

دستورانی تصریح کرد: استان سمنان در قبولی کنکور سراسری عملکرد مطلوبی داشته و بعد از استان یزد رتبه دوم را کسب کرده و به دنبال کسب رتبه اول است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان یادآور شد: استان در زمینه توسعه متوازن رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده و اکنون ۴۷ درصد دانش آموزان استان در رشته‌های فنی و کاردانش مشغول به تحصیل هستند.

وی خاطرنشان کرد: اجرای دقیق طرح ملی شهاب در دوره ابتدایی و تعمیم آن به دوره متوسطه اول بهترین ظرفیت برای شناسایی و هدایت استعدادهای برتر به مدارس سمپاد است.

وی یادآور شد: همراهی و همکاری اولیاء دانش آموزان، معلمان و خود دانش آموزان بعنوان ارکان تعلیم و تربیت از الزام های اجرای درست طرح ملی شهاب با هدف جایگزینی روش‌های دیگر به جای آزمون‌های ورودی مدارس سمپاد است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان بیان کرد: کیفیت بخشی در زمینه های آموزشی، پرورشی، پژوهشی، تجلیل از دانش آموزان مدال آور المپیادها ، برگزاری جشنواره های فناورانه و انگیزه سازی در معلمان و دانش آموزان مدارس سمپاد از اولویت‌های اداره کل آموزش وپرورش استان سمنان در این مدارس است.

گردهمایی روسای اداره‌های استعداد درخشان و دانش پژوهان کشور با حضور فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان، مدیران ۳۱ استان کشور، ۱۶ تن از معاونان و کارشناسان مرکز ملی استعدادهای درخشان با هدف تبادل تجربه‌ها و هم افریی برای ایجاد کیفیت‌افزایی در مدرسه‌های تیزهوشان به مدت سه روز برگزار می شود.