×
دوشنبه ٠٥ اسفند ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی: شتاب بخشی به سواد اموزی با همکاری دستگاهها تسریع و تسهیل می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: همکاری دستگاه های دولتی شتاب بخشی به سوادآموزی در استان را تسریع می کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی ابراهیم محمدی روز سه شنبه در جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی آذربایجان‌غربی که در استانداری و با حضور نمایندگان دستگاههای مختلف برگزار شد افزود: درصد باسوادی استان در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال 92.6 درصد است که نسبت به سال 1395 که آخرین سرشماری انجام شد 2 درصد رشد دارد.

وی اظهار امیدواری کرد که در سرشماری های دوره های آتی با تغییر روشهای سرشماری رتبه استان در شاخص باسوادی بیشتر ارتقا پیدا کند.

وی با اشاره به میانگین رشد باسوادی در آذربایجان غربی اظهار داشت: این استان در رتبه چهارم کشوری قرار دارد و حجم ابلاغی سال گذشته که 37 هزار و 366 نفر بود؛ این اهداف در سه سطح سواد اموزی، انتقال و تحکیم ابلاغ شده بود که به میزان 101 درصد تحقق یافته است.

مدیر کل اموزش و پرورش آذربایجان غربی درباره مراکز یادگیری محلی نیز بیان کرد: این استان با ۵۳ مرکز یادگیری در استان در جایگاه دوم کشور بعد از خراسان رضوی قرار دارد.

محمدی در زمینه ضرورت تعامل دستگاهها در شتاب بخشی به سواد آموزی نیز گفت: میزان حجم ابلاغی در سال گذشته ۱۶ هزار و ۷۸۰ نفر بوده که ۶‌.۶درصد  آن محقق شده است.

وی اضافه کرد: ادارات کل بهزیستی، کمیته امداد و عشایر بیشترین تعداد بیسواد را در سال ۱۳۹۷ جذب و آموزش داده اند.

وی حجم ابلاغی سال ۱۳۹۸ برای طرح شتاب بخشی را ۱۷ هزار و ۴۸۰ نفر بیان کرد و اضافه کرد: متولیان امر در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند و برای تسریع در امور نیازمند یاری و همکاری تمام دستگاههای مرتبط در این زمینه هستی