×
سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت سازمان نهضت سوادآموزی در جلسه مسئولان سوادآموزی مناطق شهر تهران : تاکید بر ظرفیت یابی و ظرفیت سازی در سوادآموزی

کوثری: در سوادآموزی، باورداشتن نسبت به ضرورت کار؛ اراده به انجام کار و دانش لازم از جمله موارد مهم در این سمت است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی  به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران؛ جلسه مسئولان سوادآموزی مناطق شهر تهران با حضور کوثری معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت سازمان نهضت سوادآموزی , فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران , شهریاری معاون سواد آموزی اداره کل , روسای ادارات سوادآموزی اداره کل و مسئولان سوادآموزی مناطق 19 گانه شهر تهران ,صبح امروز در محل سالن کنفرانس اداره کل آموزش وپرورش شهر تهران برگزار گردید. در این جلسه کوثری معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت سازمان نهضت سوادآموزی ،اظهارداشت: نقش شما بسیار برجسته و تعیین کننده است.   

وی با اشاره به اینکه آموزش دارای سه رکن معلم (آموزش دهنده)، دانش آموز  و محتوا می باشد افزود: در سوادآموزی، باورداشتن نسبت به ضرورت کار؛ اراده به انجام کار و دانش لازم از جمله موارد مهم در این سمت است.

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت سازمان نهضت سوادآموزی بر استفاده از ظرفیت های جدید تاکید نمود و گفت: ظرفیت یابی و ظرفیت سازی از جمله موضوعات بسیار حایز اهمیت در سوادآموزی است.

وی خواستار توجه به عدالت آموزشی و رعایت فاصله جنسیت و توزیع حجم در مناطق شد و افزود: در سوادآموزی کار با مخاطرات زیادی مواجه است که در فرآیند آموزش ها باید از مرحله شناسایی تا آموزش بی سوادان با دقت و جدیت پیگیری نمود.

* جذاب ترین حوزه فعالیت برای شخص من سوادآموزی است

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این جلسه جذب بی سوادان و کم سوادان را یکی از سخت ترین مباحثی قلمداد کرد که با آن روبرو هستیم و اظهارداشت: در حوزه سوادآموزی پیگیری بسیار اهمیت دارد.

فولادوند با اشاره به اینکه تهران پیچیدگی های خاص خود را دارد، افزود: 40 هزار نفر از اتباع در شهر تهران تحت پوشش آموزش های ویژه قرار دارند.

وی بر تقویت مراکز یادگیری محلی تاکید نمود و گفت: جدای از آموزش خواندن و نوشتن باید به فراگیران آموزش های سبک زندگی نیز ارایه شود.