×
شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


با حضور مدیر کل آموزش و پرورش کردستان : نشست کارگروه بهبود کیفیت سواد آموزی و ستاد امتحانات استان در این حوزه برگزار شد

با حضور مدیر کل آموزش و پرورش کردستان سومین نشست کارگروه بهبود کیفیت سواد آموزی و ستاد امتحانات استان در سال جاری برگزار شد .

 به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان این نشست صبح امروز با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان، معاونین سواد آموزی و آموزش ابتدایی و دیگر اعضای کارگروه برگزار و در خصوص عوامل ایجاد انگیزشی در ثبت نام بی سوادان برای جذب و مشارکت آنان در کلاس های سواد آموزی، شیوه های نظارت بر کلاس ها و فعالیت های سواد آموزی، برگزاری و سالم سازی امتحانات سواد آموزی و هم چنین برگزاری مسابقه انشا نویسی در بین سواد آموزان دوره انتقال بحث و تبادل نظر شد .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در این نشست، سواد آموزی را یکی از برنامه های اولویت دار استان عنوان کرد و گفت: در راستای ایجاد عوامل انگیزشی در ثبت نام بی سوادان برای جذب و مشارکت آنان در کلاس های سواد آموزی، نقش آموزش دهندگان و آموزش گیرندگان مهم است.

وی بر بهره گیری از ظرفیت های مختلف و راهکار های لازم برای جذب و آموزش بی سوادان جامعه هدف تاکید کرد و با اشاره به اهمیت پیگیری موضوع به صورت جدی، گفت: اتخاذ عوامل انگیزشی می تواند در پیشبرد امور موثر باشد و در این راستا با استفاده از نظر کارشناسی حوزه های مختلف، بسته انگیزشی تهیه و بر اساس آن اقدام شود.

قربانی هم چنین نظارت بر فعالیتهای حوزه سواد آموزی را لازم و ضروری دانست و اظهار داشت: این اقدام باید به صورت مستقیم و غیر مستقیم در سطح استان صورت گیرد.

در ابتدای این نشست رمضان یوسفی معاون سواد آموزی آموزش و پرورش کردستان نیز، گزارشی از اقدامات و ثبت نام دوره های مختلف سواد آموزی در سال 98  ارائه کرد و گفت: تا تاریخ 13 آذرماه جاری در دوره انتقال 101 درصد و دوره تحکیم 89.39 درصد سواد آموزان ثبت نام کرده اند و فرصت ثبت نام تا 15 آذرماه ادامه دارد .

وی گزارشی از ثبت نام دوره سواد آموزی استان نیز ارائه کرد و با بیان اینکه تاکنون حدود 60 درصد سواد آموزان این دوره ثبت نام کرده اند، گفت: تا پایان دیماه 98 فرصت لازم برای ثبت نام سواد آموزان دوره سواد آموزی وجود دارد .

یوسفی با بیان اینکه سواد آموزی دارای سه مرحله شناسایی، نگهداشت و شرکت در آزمون است، امتحانات را مرحله نتیجه گیری این فرایند دانست وضمن ارائه گزارشی از شرکت کنندگان در مرحله امتحانات، نظارت بر برگزاری امتحانات را مهم عنوان کرد و گفت: با توجه به حساسیت امتحانات، خروجی کار در نظارت است و نظارت باعث افزایش کیفیت کار می شود .

معاون سواد آموزی استان در بخش پایانی سخنان خود از برگزاری مسابقه انشا نویسی در بین سواد آموزان دوره انتقال خبر داد و گفت: همزمان با هفته سواد آموزی این مسابقه در سطح استان برگزار و در پایان از 48 منتخب شهرستانی و 12 منتخب استانی تجلیل و 4 نفر نیز به عنوان منتخب و نماینده استان به سازمان نهضت سواد آموزی کشور معرفی می شوند .

وی با اشاره به برنامه های هفته سواد آموزی، گفت: با توجه به گذشت چهل سال از فعالیت های سواد آموزی، چهلمین سال هفته سواد آموزی در سال جاری با رونق خاصی برگزار و در همین راستا دستورالعمل جامعی به شهرستانها و مناطق ابلاغ و ویژه برنامه هایی پیش بینی و اجرایی خواهد شد .

گفتنی است در این نشست اعضای کارگروه بهبود کیفیت سواد آموزی استان ، دیدگاه ها، نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص موضوعات این نشست ارائه و پیرامون آن بحث و تبادل نظر شد.