×
چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


با حضور استاندار مرکزی چهارمین جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان مرکزی برگزار شد

چهارمین جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان مرکزی در سال جاری در سالن جلسات استانداری به ریاست استاندار مرکزی و سایر اعضا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل ازاداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، «شهریار فولادوند» مدیر کل آموزش و پرورش استان مرکزی در ابتدای این جلسه با اشاره به اینکه امسال چهلمین سالگرد تاسیس نهضت سوادآموزی به فرمان تاریخی امام خمینی (ره) می باشد، ضمن گرامیداشت این هفته بر اهمیت دو چندان آن اشاره کرد و خواستار مشارکت و اجرای برنامه های هفته ی سوادآموزی برابر با روز شمار این هفته توسط سایر دستگاه ها و اعضای شورای پشتیبانی به صورت ویژه شد.

وی با اشاره به جملاتی از بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر فرزانه انقلاب، سوادآموزی را تکلیفی بر همه ی افراد توصیف کرد.

در ادامه، معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان مرکزی، ضمن تقدیر و تشکر از همکاری تمامی نهادها در راستای اجرای هرچه بهتر برنامه های سوادآموزی گزارشی از حجم ابلاغی سوادآموزی در سال 98 ارائه داد.

وی گفت: حجم ابلاغی استان نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است ولی عملکرد این استان نسبت به سال گذشته در این تاریخ 154 درصد می باشد که در دوره سوادآموزی 1450 نفر سوادآموزکه 54درصد حجم ابلاغی و در دوره ی انتقال 1161 نفرسوادآموز که 102/74 درصد از حجم ابلاغی ودر دوره ی تحکیم 1549 نفرسوادآموز که 79/31 درصد از حجم ابلاغی را تحت پوشش برده است.

وی اظهار امیداوری کرد: با برنامه ها و اقدامات سوادآموزی استان و حمایت ها و پشتیبانی و راهبری سایر اعضا شورای پشتیبانی،کل حجم ابلاغی تا پایان زمان مقرر تحت پوشش قرار گیرد.

در پایان، آقازاده استاندار مرکزی ضمن رضایت مندی از برنامه های سوادآموزی استان بر اجرای هر چه با شکوه تر برنامه های هفته ی سوادآموزی تاکید کردند.