×
يکشنبه ١٧ فروردين ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


جهان آرای مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان : نهضت سوادآموزی مهر تاییدی بر فرهنگی بودن انقلاب اسلامی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: نهضت سوادآموزی فرصت دومی برای کسانی است که نتوانستند در فرصت اول از نعمت سواد بهره مند شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل ازکارشناس ترویج سوادآموزی استان، نادر جهان آرای در جلسه مشترک کمیته بهبود کیفیت و ستاد امتحانات سوادآموزی استان گفت: حضرت امام خمینی (ره) در دومین سال از عمر انقلاب اسلامی به موضوع سواد و معظل بی سوادی ورود نموده  و همگان را برای مبارزه و انقلاب دیگر، بسیج عمومی کرد. وی افزود: نهضت سوادآموزی در عمر چهل ساله خود کارنامه موفق و قابل دفاعی دارد.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان در خصوص کیفیت بخشی فعالیت های آموزشی گفت: در پیشبرد برنامه های آموزشی، باید به موضوع کیفیت نیز به اندازه کمیت توجه گردد؛ برای تحقق این امر باید عوامل تاثیرگذار مانند نیروی انسانی و تجهیزات آموزشی از کیفیت لازم برخوردار باشد.

 

جهان آرای ضمن بیان اینکه نباید از ظرفیت درون سازمانی و برون سازمانی در امر ریشه کنی بی سوادی غافل شد، افزود: حضرت امام خمینی (ره) در فرمان تاریخی خود نیز همه آحاد جامعه را دعوت کرد و  در ریشه کنی بی سوادی تمامی دستگاه ها و نهاد ها باید همراه و همسو با  آموزش و پرورش باشند.

سیروس محمدی معاون سوادآموزی استان گفت: پایان دی ماه آخرین زمان ثبت نام در کلاس دوره های سوادآموزی است و تا این لحظه 85 در صد حجم ابلاغی دوره های سوادآموزی تحت پوشش رفته است.

وی از نظارت بر ثبت نام و کلاسگذاری، آموزش و امتحانات به عنوان برنامه های اصلی معاونت یاد کرد و افزود: اعضای بهبود کیفیت و ستاد امتحانات شهرستان ها و مناطق به صورت حضوری و غیر حضوری در طول سال در حال بازدید و نظارت هستند تا بیش از پیش شاهد کیفیت بخشی برنامه های سوادآموزی باشیم.

محمدی حضور در برنامه های صداوسیما جهت بیان دستاوردهای چهل ساله نهضت سوادآموزی در استان، برگزاری مراسم بزرگداشت 7دی ماه سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی به فرمان امام راحل(ره)، تجلیل از پیشکسوتان و سوادآموزان موفق، غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدای سوادآموزی و دیدار با خانواده معظم آنان و ارائه گزارش در خطبه های نماز عبادی - سیاسی جمعه شهرستان ها و مناطق و... را از جمله برنامه های چهلمین سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی عنوان کرد.

گفتنی است حجم ابلاغی استان درسال 98 برای دروه سوادآموزی 3881 نفر، انتقال 1852 نفر و تحکیم 2510 نفر از سوی سازمان نهضت سوادآموزی اعلام گردید.