×
چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


در آستانه هفته سواد آموزی و با حضور وزیر آموزش و پرورش صورت گرفت: افتتاح نمایشگاه توانمندهای مراکز یادگیری- یاددهی محلی استان خراسان رضوی

با حضور"محسن حاجی میرزایی" وزیر آموزش و پرورش نمایشگاه توانمندهای مراکز یادگیری- یاددهی محلی استان خراسان رضوی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه افتتاح و بازدید از نمایشگاه توانمندهای مراکز یادگیری-یاددهی محلی استان خراسان رضوی به تنوع مهارت ها در مراکز یادگیری و استفاده از این مهارت ها در زندگی و کمک به اقتصاد بهتر خانواده یادگیرندگان اشاره کرد.
حاجی میرزایی افزود: هر مدرسه می تواند یک مرکز یادگیری باشد که سوادآموزان در آن مهارت های اساسی مانند قرآن، احکام، حقوق شهروندی، مهارت های زندگیو بسیاری از مهارت های دیگررا بیاموزند.
در ادامه مصطفی اسدی معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: مراکز یادگیری-یاددهی در یک سال گذشته افزایش یافته و تعداد آن از ۷۵ مرکز در سال ۹۷ به ۱۰۰ مرکز یادگیری-یاد دهی محلی در سال ۹۸ رسیده است.
وی خاطر نشان کرد: وجود مدیران توانمند و همکاری سازمان ها و نهادها از جمله فرمانداری ها، شهرداری ها، خانه های بهداشت و دهیاری ها و استقبال و جاذبه های خوب اهالی هر منطقه بر رونق این مراکز افزوده است.
لازم به ذکر است استان خراسان رضوی اولین استانی است که بیشترین مراکز یادگیری یاددهی را در خود جای داده و توانسته مقام اول مراکز یادگیری یاددهی محلی را در کشور کسب نماید.