×
سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


با حضور کوثری معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نهضت سوادآموزی صورت گرفت مرکز یادگیری محلی غیر دولتی شهر شباب با حضور کوثری معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نهضت سوادآموزی در شهرستان چرداول افتتاح شد

مرکز یادگیری محلی غیر دولتی شهر شباب با حضور کوثری معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نهضت سوادآموزی در شهرستان چرداول افتتاح گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام ، با حضور مسئولین کشوری، استانی و محلی مرکز یادگیری محلی غیر دولتی شهر شباب طی آیینی افتتاح گردید.

در  آیین افتتاحیه این مراسم کوثری معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نهضت و سواد آموزی کشور گفت: سه مرکز فعال یادگیری محلی غیر دولتی شهرستان چرداول  از شش مرکز موجود در این استان نشان از همراهی و همکاری مجموعه شهرستان دارد .

وی افزود: باید برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که در این مراکز علاوه بر آموزش سواد پایه، مهارت های اجتماعی ،مهارت های حقوق شهروندی ،مهارت های زندگی ،و به صورت ویژه مهارت های منجر به رونق تولید و اشتغال در منزل به کمک تمامی ادارات و نهادها آموزش داده شود.

در ادامه زمانی مدیر آموزش وپرورش شهرستان به ارائه گزارشی از عملکرد این مدیریت در حوزه سواد آموزی پرداخت و گفت: در چند سال گذشته این مدیریت توانسته است در یازده عنوان مختلف کسب رتبه های نخست و برتر را به خود اختصاص دهد و یکی از این عناوین در حوزه سواد آموزی بوده است.

زمانی ادامه داد: سال گذشته اولین مرکز یادگیری استان در شهرستان چرداول با نام مرکز یادگیری باقر العلوم (ع) در شهر سرابله افتتاح شد و با جذب هفتاد سواد آموز شروع  به کار کرد و هم اکنون این تجربه موفق باعث گردید دو مرکز یادگیری محل دیگر در شهر های آسمان آباد و شباب دایر نماییم تا از شش مرکز سطح استان سه مرکز در شهرستان چرداول فعال باشد.

زمانی همچنین با اشاره به حجم ابلاغی در این شهرستان افزود: در سال جدید حجم ابلاغی شهرستان دردوره سوادآموزی 60نفر بوده که با تلاش همکاران از تعداد 80نفر ثبت نام بعمل آمد که این آمار  بیش از حجم ابلاغی می باشد ودر دوره انتقال  80نفر حجم ابلاغی بوده و بیش از 90نفر پوشش داده ایم همچنین در تحکیم سواد نیز77 نفر  حجم ابلاغی داشتیم که با همت همکاران 100نفر  پوشش داده شده است.

در ادامه این مراسم فتاحی فرماندار شهرستان به اهمیت یادگیری علم و کسب سواد از منظر قرآن کریم پرداخت و گفت از اهمیت این موضوع همین بس که در کلام خدا از آن به سوگند یاد شده است.

فرماندار شهرستان با اعلام اینکه زیر بنای توسعه هر جامعه ای داشتن نیروی انسانی با سواد ،توانمند و آموزش دیده است لذا به اولویت های دولت تدبیر و امید در این خصوص اشاره کرد.

فتاحی درصد با سوادان در قبل از انقلاب اسلامی را 25درصد عنوان کرد و الان به برکت این انقلاب با استناد به سر شماری سال 95بیش از 95درصد جمعیت هدف با سواد هستند.

گفتنی است در پایان این مراسم توسط مسئولین کشوری ،استانی و محلی به پرسش های آموزش دهندگان و سواد آموزان پاسخ داده شد و از چهره ها ی موفق سواد آموزی تجلیل به عمل آمد و همچنین از نمایشگاه صنایع دستی و غذاهای بومی و محلی  و دست ساخته های سواد آموزان بازدید به عمل آمد.