×
چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان آذربایجان شرقی برگزار شد استاندار آذربایجان شرقی : تمامی سازمان ها همکاری لازم در شناسایی و جذب افراد بی سواد را انجام دهند

جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان عصر امروز 17 دی ماه به ریاست استاندار آذربایجان شرقی در سالن اجلاس استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از ترویج سوادآموزی استان آذربایجان شرقی، محمدرضا پور محمدی در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان گفت:امروز با تشییع میلیونی پیکر مطهر سردار سلیمانی حال و هوای متفاوتی در کشور ایجاد شده که در جهان نیز تاثیر شایان توجهی داشته و دارد.

استاندار آذربایجان شرقی با افزودن این مطلب که اگر ما خود را مشغول روزمرگی کنیم مشکلات بدون حل خواهند ماند، ادامه داد: باید برای مسائل و مشکلات برنامه ریزی کرده و تدابیر مناسبی اتخاذ نماییم.

این مقام مسئول در استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه امروز ما به دنبال بی سواد برای تحت پوشش قراردادن هستیم اظهار کرد: اوایل انقلاب با حجم عظیمی از بی سواد مواجه بودیم و این نشان دهنده تلاش های شایان توجهی در این حوزه است.

پور محمدی خاطر نشان شد: موانع بی سوادی از جمله بحث معیشت و بی کاری و ... در مقابله و برچیدن این معضل باید مد نظر قرار گیرد.

استاندار آذربایجان شرقی همکاری و هماهنگی لازم در جهت شناسایی افراد بی سواد را جز تکالیف ضروری ارگان های ذیربط عنوان کرد.

وی در پایان بکار بردن مشوق ها و نظام های انگیزشی برای تحت پوشش قراردادن بی سوادان بعنوان ابزارهای موثر در این حوزه را خواستار شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: آذربایجان شرقی در مسیر رشد درصد با سوادی اقدامات بسیار قابل توجهی انجام داده است و اکنون با درصد با سوادی 95.3 به لایه های سخت جذب بی سوادان رسیده ایم.

جعفر پاشایی یادآور شد: برای ریشه کنی بی سوادی در استان علاوه بر آموزش و پرورش همت همه نهاد ها و ارگان ها لازم است.

معاون سواد آموزی استان آذربایجان شرقی در گزارشی گفت: در حوزه عملکرد سوادآموزی در بین استان های سراسر کشور؛ آذربایجان شرقی  در دو سال متوالی رتبه خوب و قابل تقدیر را کسب کرده است.

محمدحسین اشرفی افزود: شتاب بخشی برای ریشه کنی بی سوادی بعنوان چشم انداز ما برای سال 1404 است.

وی توسعه و راه اندازی مراکز یادگیری محلی، آموزش اولیای بی سواد، سواد آموزی زندانیان، کمیته امداد امام، افراد تحت پوشش بهزیستی و ... را از برنامه های حوزه سواد آموزی در تحقق هدف ریشه کنی بی سوادی برشمرد.