×
چهارشنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان کرمان در گردهمایی دو روزه مدیران آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان : اصلاح فرایندها در راستای افزایش بهره وری

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان کرمان در گردهمایی دو روزه مدیران آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان ها، گفت: اصلاح فرآیندها در راستای افزایش بهره‌وری لازم و ضروری است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، محمد ضیاءالدینی دشتخاکی در گردهمایی دو روزه مدیران آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان کرمان در هتل آسمان با بیان اینکه معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش استان کرمان طرح سر شماری سواد را برای مناطق روستایی در دستور کار خود قرار داده است، افزود: یکی از شرایط لازم برای اجرای این طرح به حداقل رساندن بی سوادی در استان تا سال ۱۴۰۰ است.
وی با بیان اینکه بعضی از فرآیندهای انجام کار برای کاهش تصدی دولت و واگذاری به بخش خصوصی صورت گرفته است، افزود: بخش اعظمی از اصلاح فرآیندها و واگذاری به بخش خصوصی در سال تحصیلی۹۹_۹۸ عملیاتی شده است.
ضیاءالدینی اظهار داشت: از جمله این فرایند های اصلاح شده، ارزیابی شرکت های طرف قرارداد، انعقاد قرارداد و مفاد قرارداد ها، نظارت بر امتحانات سواد آموزی و انتخاب ناظرین آموزشی است.
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان کرمان ادامه داد: اصلاح رویکرد مراکز یادگیری محلی و اصلاح روش جذب و شناسایی بی سوادان در سال تحصیلی جاری در حال اجرا می باشد.
 وی گفت: در سال تحصیلی جاری ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان موظف شدند حداقل ۵ درصد حجم ابلاغی به آنها را از طریق طرح مدرسه محوری در قالب سرانه سوادآموزی جذب نمایند.
محمد ضیاء الدینی اظهار کرد: بی سوادان ایرانی که به صورت داوطلبانه به ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق مراجعه کنند و در قالب طرح خودآموز ثبت نام نمایند مبلغی را به عنوان پاداش پس از قبولی در دوره سوادآموزی به آنها پرداخت می‌شود.