×
چهارشنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


علی اکبر صمیمی ؛ معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان در اجلاس سراسری نماز شهرستان میاندوآب : آموزش وپرورش پرچمدار پیوند مدرسه با مسجد است.

اجلاس منطقه ای نمازدر شهرستان میاندوآب با حضور معاون سوادآموزی آموزش و پرورش و مسئولین شهرستانی وائمه جماعات مدارس در تالار سالن ارشاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان ؛ علی اکبر صمیمی معاون سوادآموزی آموزش و پرورش  استان در این مراسم باشکوه  به راز خلقت موجودات مخصوصاً به راز خلقت انسان ازابعاد مختلف اشاره کرد وگفت : هدف از خلقت انس وجن باتوجه به آیه 54 سوره ذاریات عبادت خداوند متعال عنوان شده است.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان ارتباط انسان با خدای خود را جزو نیازهای فطری و درونی و بعنوان یک گمشده گرانبها مطرح کرد وگفت:  انسان در تمامی ادوار و اعصار دنبال رسیدن به این گمشده خود بوده است .

 صمیمی بالاترین درجه پیوند با خداوند رارسیدن به درجه کمال وعبودیت معبود عنوان کرد وگفت : تا انسان درمقابل مخلوق خود به مرز عبد  و بندگی نرسد شهد زیبای خداجویی وخداپرستی را درک نخواهد کرد .

ایشان  در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به نقش  و سیاست های آموزش وپرورش در پیوند مدرسه با مسجد ، زنگ نماز را در آغاز سالتحصیلی وهمزمان با زنگ مهر ، بعنوان  شروع این پیوند همیشگی مدرسه با اجرای نماز جماعت مدرسه دانست .

وی با بیان این مطلب که   اجرای زنگ نماز در مدارس جزو سیاست های الزام آو رماست گفت: هیچ احدی در مدرسه حق ندارد از کنار این امر مهم بی تفاوت بگذرد.

صمیمی همراهی معلمان را با دانش آموزان در زنگ نماز لازم وضروری دانست وگفت :حضور معلمان وعوامل مدرسه در کنار دانش آموزان باعث اعتماد به نفس بیشتر دانش آموزان درجامعه می شود.

معاون سوادآموزی اداره کل  در ادامه  به توفیقات آموزش وپرورش استان درابعاد مختلف در موضوع نماز دربین دستگاههای اجرایی استان اشاره کرد و مدارس را پرچمدار اجرای نماز جماعت دانست.

 ایشان با اشاره به زنگ نمادین نماز در22 آبان به آماراجرای نماز جماعت مدارس اشاره و عنوان کرد در 3200 مدرسه استان نماز جماعت با حضور ائمه جماعت اجرا می شود که از این تعداد 590 روحانی معمم و1250 همکار فرهنگی وحدود  240طلبه خواهر باعنوان مدرسه امین می باشند که براین امر مهم اهتمام می ورزند .

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد که انشاالله این آمار درسالهای آتی از رشد فزاینده ای برخوردارشود.