×
يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


با حضور مدیرکل آموزش و پرورش گلستان برگزار شد: آیین بزرگداشت سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی در گنبد کاووس

آیین بزرگداشت سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در گنبد کاووس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل ازروابط عمومی معاونت سواد آموزی گلستان و به نقل از مدیریت آموزش وپرورش گنبدکاووس،  احسان گوهری راد درمراسم متمرکز استانی بزرگداشت سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی در گنبدکاووس اظهار داشت: امروز نهضت سوادآموزی در کنار آموزش خواندن و نوشتن، مهارت‌های زندگی و شغلی هم به سوادآموزان یاد می‌دهد تا بتوانند زندگی خود را نیز اداره نمایند.

وی از آموزشیاران نهضت سوادآموزی گلستان که فعلا به صورت حق‌التدریس جذب آموزش و پرورش شدند نیز درخواست کرد تا با حضور جدی در کلاس‌های آموزش ضمن خدمت، زمینه قبولی خود در آزمون استخدام رسمی را فراهم کنند.

کمال الدین نظر نژاد، مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس نیز در این مراسم با اشاره به باسوادی ۹۴.۷ درصدی جمعیت این شهرستان گفت: هم اکنون در گنبدکاووس دو مرکز یادگیری محلی فعال است که امروز یک مرکز دیگر هم در روستای "حالی آخوند" از توابع بخش مرکزی هم افتتاح می‌شود.

کمال‌الدین نظرنژاد افزود: درسال تحصیلی جاری از مجموع جذب ۴۷۴ معلم حق‌التدریس در آموزش و پرورش گنبدکاووس ۲۳۲ نفر آنها از آموزشیاران نهضت سوادآموزی بودند.

در این مراسم شهرستان‌های گنبدکاووس، بندرترکمن، مراوه تپه و رامیان به عنوان شهرستان‌های برتر گلستان در امر سوادآموزی معرفی شدند.

تجلیل از برگزیدگان مسابقه خاطره نویسی باموضوع ۴۰ سال فعالیت نهضت سوادآموزی و نیز آموزش‌دهندگان برتر جشنواره الگوهای تدریس استان گلستان، رونمایی از لوح سپاس صادر شده توسط آیت الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان به مناسبت سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی و کتاب آداب و رسوم قوم ترکمن از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.