×
يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


بهزاد نوروزی چگینی معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: مرکز یادگیری محلی سواد آموزی در مرودشت افتتاح شد

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت :تنها سواد نیست که یک جامعه را از سنتی بودن به مدرنیته سوق می دهد بلکه آموزش مهارتهای زندگی است که لازمه و البته حلقه مفقوده پیشرفتهای اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر بهزاد نوروزی چگینی در مراسم افتتاح مرکز یادگیری محلی سوادآموزی "شهیدکوشکی " شهرستان مرودشت با اشاره به اهمیت بازنگری و تغییر شیوه های آموزش در سوادآموزی گفت:فراگیری سواد و مهارت در کنارهم در شرایطی که بشر به سمت قله های علم و فناوری حرکت می کند، به مثابه موتور محرکی عمل می کند که می تواند باعث نشاط و پویایی اجتماعی در بین آحاد مردم جامعه شود.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس با تاکید بر نقش ویژه آموزش بزرگسال درسلامت و پیشرفت جامعه افزود: سازمان نهضت سوادآموزی با برنامه ها و فعالیت های جهادی و انقلابی خود  نقش موثری در با سواد کردن محرومان جامعه ایفا کرد و بسیاری از افرادی که به درجات عالیه علمی نیز دست یافته اند از طریق همین سوادآموزی توانسته اند حائز این توفیقات شوند.

وی افزود: تجربه نشان داده است که تنها باسوادی نیست که یک جامعه را از سنتی بودن به سمت مدرنیته  سوق می دهد، بلکه آموزش و تعلیم مهارت های زندگی است که توأمان با سواد  و علم آموزی می تواند به پیشرفت و تعالی یک جامعه بینجامد که این مهارتها لازمه و البته حلقه مفقوده پیشرفت اجتماعی به شمار میرود.

نوروزی با اشاره کمبود شرایط اشتغال برای برخی از فارغ التحصیلان ،گفت: توجه به این مسأله بیانگر و مؤید این مطلب است که هر ایرانی می بایست دارای مهارتهای ویژه در زمینه های مختلف باشد تا بتواند مسیرهای مختلف و متفاوتی  را برای رشد و پیشرفت انتخاب کند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مرودشت نیز با اشاره به دستاوردهای  سوادآموزی این شهرستان در سالهای اخیر گفت: در سال جاری نیز همچون سنوات گذشته با برنامه ریزی دقیق و منسجم در راستای تحقق چشم اندازی که سازمان سوادآموزی کشور ترسیم کرده حرکت خواهیم کرد.

مرتضی چراغی بااشاره به  اینکه با فعال شدن مراکز یادگیری محلی، سواد با اقدام عملی همراه  می گردد و تثبیت و تحکیم  در یادگیری اتفاق می افتد گفت:به همین دلیل در مراکز یادگیری محلی با آموزش سواد و مهارتها، با سبک جدیدی از آموزش مواجه خواهیم بود.