×
يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان: فرهنگسراها ظرفیت مناسبی برای آموزش و مهارت آموزی سوادآموزان هستند

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: فرهنگسراها ظرفیت مناسبی برای آموزش و مهارت آموزی سوادآموزان دارند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان، یونس جاویدنسب در نشست مشترک با رحیمی معاون شهردار کرج و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری گفت: مهاجرت های مختلف به این استان دلیل افزایش آمار افراد بیسواد و کم سواد در سطح استان، نسبت به سرشماری سال 1395 است.

وی اهمیت نقش دانش و سواد را در بهبود فرهنگ عمومی یادآور شده و فرهنگسراها را با توجه به نوع کار و وظایف، فرصت مناسبی برای توسعه فرهنگ شهر نشینی و کاهش آسیب ها دانست.

جاویدنسب ادامه داد: :با توجه به اینکه شهروندان، نهادها وسازمان ها مانند یک سیستم هستند  برای کاهش بیسوادی در استان و شهر کرج نیازمند همکاری بین بخشی سایر دستگاه ها از جمله شهرداری هستیم که با توجه به رویکرد مطلوب و حمایت های ارزنده سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری، در آینده ای نزدیک شاهد ایجاد و راه اندازی پایگاه های سوادآموزی در تمامی فرهنگسراهای شهر خواهیم بود.

وی یادآور شد: در تمامی این پایگاه ها، علاوه بر آموزش خواندن و نوشتن به افراد تحت پوشش، مهارت های زندگی، حقوق شهروندی، توانمندسازی افراد و دیگر مهارت ها نیز به آنها ارائه داده می شود.