×
شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


حجت الاسلام والمسلمین قاسمی نیا معاون سوادآموزی اداره کل استان قم ناحیه 3 از نواحی موفق و پیشقراول تلاش برای ریشه کنی بی سوادی می باشد.

به مناسبت هفته سوادآموزی و سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در سال 1358 خورشیدی طی مراسمی از فعالان مبارزه با بی سوادی تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از روابط عمومی معاونت سواد آموزی قم سید حسین رضوی حائری مدیر آموزش و پرورش ناحیه 3 ضمن عرض خیر مقدم به کلیه تلاشگران عرصه سواد آموزی ناحیه در و گرامیداشت سالروز صدور فرمان معمار کبیر انقلاب مبنی بر تشکیل نهت سواد آموزی و تشکر و قدر دانی از حضور مادر شهید احمد علیخانی از شهدای سازمان نهضت سواد آموزی که زینت بخش این محفل نورانی و معنوی می باشند به ارائه  گزارشی از  عملکرد سوادآموزی ناحیه 3 پرداخته و خاطر نشان کرد: پوشش صد در صدی در دوره انتقال، تحکیم، آموزش اتباع و همچنین تحت پوشش بردن 90 درصد از حجم ابلاغی در دوره سوادآموزی که از مهمترین کار در سوادآموزی ناحیه می باشد.

 رضوی حائری در آیین گرامی داشت  هفته و سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی تصریح کرد: کار کردن در حوزه سوادآموزی به واسطه ماهیت این حوزه، بسیار سخت و پر اهمیت و جهاد فی سبیل الله  بوده و جذب و مهم تر از آن تثبیت حضور سوادآموزان سختی های خاص خود را دارد.

وی افزود: از اوایل انقلاب اسلامی تا کنون، شاهد دگرگونی عظیمی در حوزه سوادآموزی بوده ایم و در سایه چهل سال تلاش آموزش یاران نهضت سوادآموزی، آمار باسوادی در استان اصفهان به 97 درصد رسیده که از شاخص کشوری نیز دو درصد بیشتر است.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه3  در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت قدردانی از تلاشگران عرصه سوادآموزی عنوان کرد: هفته گرامیداشت نهضت سوادآموزی فرصت مغتنمی است تا از تلاشگران این عرصه به ویژه همکارانمان در کارشناسی سوادآموزی تجلیل و قدردانی نماییم.

در ادامه، حجت الاسلام والمسلمین قاسمی نیا  معاون سوادآموزی اداره کل طی سخنای ضمن قدر دانی از زحمات مدیر و مسئولان سواد آموزی و کلیه پرسنل آموزش و پرورش ناحیه 3 در اجرای برنامه های معاونت سواد آموزی اداره کل و همکاری و تشریک مساعی، گفت: ناحیه 3  از نواحی موفق و پیشقراول تلاش برای ریشه کنی بی سوادی می باشد. 

قاسمی نیا مقاطع تحصیلی برای سوادآموزی را شامل سه دوره دانستند و بیان نمودند : دوره نهضت شامل پایه های اول تا سوم، دوره انتقال برای پایه های چهارم تا ششم و دوره تحکیم برای مرور پایه های اول تا ششم ابتدایی برگزار می شود.

حجت الاسلام قاسمی نیا معاون سواد آموزی آموزش وپرورش استان قم در پایان سخنرانی خود ضمن گرامیداشت مجدد هفته سوادآموزی وسالروزنهضت سواد آموزی به فرمان امام خمینی ( ره ) گفت :آموزش و پرورش ناحیه3 توانسته است 68 درصداز حجم ابلاغی بیسوادن را جذب و تحت پوشش و آموزش قرار دهد که موفقیت چشمگیر و خوبی است و انشاالله تا پایان دیماه که زمان ثبت نام باقی است این درصد افزایش خواهد داشت.

تجلیل از خانواده شهید علیخانی که مادر شهید، اجرای مسابقه حضوری و تقدیر از تعدادی از سوادآموزان و کارشناسان سوادآموزی ناحیه3 از دیگر برنامه های این همایش بود.