×
يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


جلسه شورای پشتیبانی وشورای آموزش‌وپرورش استان قم برگزارشد با هدف شناسایی و جذب و نگهداشت سوادآموزان لازم است تا از بسته های تشویقی و حمایتی و معیشتی استفاده شود

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش استان قم نیز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: تعداد باسوادان ایرانی بین ۱۰ تا ۴۹ سال در قم در سال ۵۷ حدود ۴۷ درصد بوده، درحالی‌که این میزان با توجه به پیش بینی و براورد آمار و عملکرد در سال 1398 به بیش از ۹۷ درصد رسیده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از روابط عمومی معاونت سواد آموزی قم معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش  نیز در جلسه شورای پشتیبانی و شورای آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: تعداد باسوادان ایرانی بین ۱۰ تا ۴۹ سال در قم در سال ۵۷ حدود ۴۷ درصد بوده، درحالی‌که این میزان با توجه به پیش بینی و براورد آمار و عملکرد در سال 1398 به بیش از ۹۷ درصد رسیده است.

محمدرضا قاسمی نیا بابیان این‌که تعداد افراد باسواد بالای ۶ سال در استان قم ۹۱ درصد است، خاطرنشان کرد: از دیگر دستاوردهای نهضت سوادآموزی، کاهش فاصله جغرافیایی و جنسیتی در آمار باسوادان و توسعه سواد در میان بانوان و روستاییان است.

وی در ادامه افزود: در استان قم بیش از ۱۳۰ تن از سوادآموزان نهضت، اکنون به مدارج بالای علمی در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه دست‌یافته‌اند.

معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش استان قم بابیان این‌که در حال حاضر بیش از ۲۷ هزار تن بین ۱۰ تا ۴۹ سال در این استان بی‌سواد هستند، بر ضرورت تدوین و اجرای طرح‌های تشویقی و ارائه تسهیلات و تخفیفات ویژه برای ترغیب بی‌سوادان به آموزش تأکید کرد.

وی در پایان تصریح کرد: باید برای شناسایی و جذب بی‌سوادان و همچنین نگه‌داشتن آن‌ها در کلاس‌های سوادآموزی، برنامه‌ریزی دقیق و مشخصی داشته باشیم و در این راستا همه دستگاه‌های اجرایی باید مشارکت جدی داشته باشند.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اعلام کرد: پس از تشکیل جلسه تخصصی با حضور مسئولان دستگاه های دانشگاه علوم پزشکی، صنعت، معدن و تجارت، کار، تعاون و رفاه اجتماعی، شهرداری قم، شرکت آبفای استان، شرکت توزیع نیروی برق، شرکت گاز، شرکت مخابرات، کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره)، اداره کل ورزش و جوانان، اداره کل بهزیستی، سرپرست شعب بانکها و اداره کل امور اتباع و مهاجرین استانداری، در خصوص پیشنهادهای تشویقی و حمایتی برای جذب و نگهداشت سوادآموزان در کلاسهای سوادآموزی تصمیم گیری شد و در این جلسه مسئولان شش دستگاه پیشنهادهای خود را اعلام و به تایید  تصویب رئیس شورای پشتیبانی سوادآموزی و شورای آموزش و پرورش استان  اعضای حاضر رسید. ضمنا در این جلسه یک سری از کتاب دوره های سوادآموزی و انتقال و کتاب رنج و گنج ویژه سوادآموزان دوره انتقال شرکت کننده در مسابقه شعار سال که از طرف رهبر معظم انقلاب به نام رونق تولید نامگذاری شده است به استاندار محترم تقدیم شد.

جلسه شورای پشتیبانی وشورای آموزش‌وپرورش استان قم با حضور استاندار و آقایان امیرآبادی و حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری نمایندگان محترم مردم شریف قم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی مرتبط در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد.