×
يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


مجید یزدان‌پناه مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه: اجرای طرح کلید بهشت در ندامتگاه‌ها بسترهای معنوی را تقویت می‌کند

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه عنوان کرد: اجرای طرح کلید بهشت در ندامتگاه‌ها بسترهای معنوی را تقویت می‌کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه به نقل از معاونت سوادآموزی، مجید یزدان‌پناه در بازدید از مرکز یادگیری محلی زندان مرکزی کرمانشاه، گفت: اجرای طرح‌های فرهنگی به ویژه طرح کلید بهشت (آموزش عملی نماز) در ندامتگاه‌ها بسترهای معنوی را در مددجویان تقویت و اعتقادات مذهبی را احیا می‌نماید.

وی افزود: ارتقای کارکردهای سوادآموزی در نظام ارزش‌گذاری جامعه به عنوان هدف تفصیلی را با اشاعه کارکردها و پیامدهای سوادآموزی در جامعه و گروه‌های مرجع در قالب اهداف عملیاتی با نشر و اشاعه فرهنگ اسلامی خصوصا آموزش عملی نماز و تاثیر آن در رفتار جامعه هدف با اعتلای ارزش‌ها پیگیری خواهیم نمود.

یزدان‌پناه اظهارداشت: کمک به ترویج فرهنگ، ایجاد آرامش و توجه به گروه‌های آسیب‌پذیر، آشنایی با احیا، حفظ، انتقال و توسعه آداب و مسائل مذهبی موجب ارتقای سطح آگاهی‌های عمومی و کاستن از آسیب‌های اجتماعی در گروه‌های هدف خواهد بود.

بالاترین مقام مسؤول در آموزش و پرورش استان نقش سازنده و تربیتی آموزه های قرآن کریم و سیره پیامبر (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در تحقق مراتب حیات طیبه را مهم و نشر فرهنگ اسلامی و تربیت دینی را در نهادینه‌سازی فرهنگ ارزشمند توصیف کرد