×
دوشنبه ١١ فروردين ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


معاون سوادآموزی استان: مسابقه کتابخوانی با عنوان رنج و گنج ویژه سوادآموزان برگزار می شود.

محمدرضا قاسمی نیا معاونت سواد آموزی اداره کل آموزش پرورش استان قم گفت: در راستای حمایت از رونق تولیدو فرهنگ سازی در تحقق دستورات رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، تقویت روحیه خودباوری ملی، جلب مشارکت سوادآموزان برای اجرای هرچه بهتر سیاست های کلان و راهبردی کشور، تشویق آحادجامعه و اعضای خانواده سوادآموزان برای روی آوری به رونق تولید از اهداف برگزاری مسابقه می باشد.
 به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش استان قم :محمدرضا قاسمی نیا معاونت سواد آموزی اداره کل آموزش پرورش استان قم گفت: در راستای حمایت از رونق تولیدو فرهنگ سازی در تحقق دستورات رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، تقویت روحیه خودباوری ملی، جلب مشارکت سوادآموزان برای اجرای هرچه بهتر سیاست های کلان و راهبردی کشور، تشویق آحادجامعه و اعضای خانواده سوادآموزان برای روی آوری به رونق تولید از اهداف برگزاری مسابقه می باشد.

قاسمی نیا اظهار کرد: با توجه به شعار سال که  توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام سال رونق تولید نام گذاری شده به همین مناسبت مسابقه کتابخوانی  باعنوان رنج وگنج برای سواد آموزان دوره انتقال برگزار می کند .
معاون سوادآموزی استان گفت: حمایت و استفاده از کالای ایرانی و تولیدات داخل واتکا به ظرفیت ها وسرمایه های درون کشور یکی از محورهای موثر تحقق اقتصاد مقاومتی می باشد و دراین جهت  تلاش برای شکوفایی اقتصادی و رونق تولید وساختن آینده کشور باوجدان کاری وحس مسوولیت و  وطن دوستی ؛ باتکیه واعتقادبه اصل کاروتلاش  بر همه مردم لازم است .

وی نقش عموم مردم ومصرف کنندگان و نیز مسئولان ،تولیدکنندگان، سرمایه گزاران؛ کارفرمایان، کارگران بسیار  مهم و شایسته دانست.
قاسمی نیا گفت: مطالب و مباحث دروس کتاب رنج و گنج  که از تالیفات مدیریت پژوهش وتولید محتوای آموزشی  سازمان نهضت سواد آموزی می باشد  با محوریت آموزش دهندگان در سطح کلاس های دوره انتقال مطرح و توضیح داده می شود و سوادآموزان درکلاس  با تشکیل نشست های کتاب خوان و در خانواده و با دوستان به مطالعه و گفت و گو می پردازند و آموخته های خودرا به اشتراک می گذارند .
معاون سوادآموزی استان قم اظهار کرد: آزمون مسابقه کتابخوانی در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی هم زمان با چهل ودومین سال روز پیروزی شکوهمندانقلاب اسلامی ایران برگزارمی شود و نتایج مسابقه و تشویق بیست نفر از افراد برتر تانیمه دوم  اسفندماه اعلام می گردد.