×
دوشنبه ١١ فروردين ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


احمد ناصری مدیر کل در جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی استان اردبیل بیان داشت اجرای تعهد و سهمیه کشوری تعیین شده و در راستای ریشه‌کنی بی‌سوادی، هشت هزار و ۲۹۹ سوادآموز جدید در این استان جذب شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل اعلام کرد: در اجرای تعهد و سهمیه کشوری تعیین شده و در راستای ریشه‌کنی بی‌سوادی، هشت هزار و ۲۹۹ سوادآموز جدید در این استان جذب شدند

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل ازاداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، احمد ناصری درجلسه مشترک شورای آموزش و پرورش وپشتیبانی سواد آموزی استان، اظهار داشت: آموزش و پرورش در سه دوره سوادآموزی، تحکیم و انتقال در راستای ریشه‌کن کردن بی‌سوادی از متقاضیان ثبت نام می‌نماید که برای استان اردبیل در سال‌جاری حد تعیین شده ۸هزار ۵۶۲نفراست که تاکنون ۸هزار و ۲۹۹نفر در سه حوزه فوق ثبت نام کرده‌اند.

ناصری تصریح کرد: در دوره سوادآموزی ۴هزار و ۱۰۲نفر، در دوره تحکیم ۲هزار و ۶۴۳نفر و در دوره انتقال یک هزار و ۵۲۶نفر ثبت نام شده است که در کل ۹۶.۹درصد جذب تا پایان دی‌ماه انجام شده است و در مدت زمان باقی مانده ثبت نام استانی در سه حوزه فوق ۱۰۰درصدی خواهد بود.

وی اضافه کرد: در جلسه پیشین شورای پشتیبانی سوادآموزی استان مصوباتی همچون احداث مرکز یادگیری در ناحیه یک آموزش و پرورش اردبیل داشتیم که در این مراکز سوادآموزی و مهارت‌آموزی ارائه می‌شود و دیگر مصوبه جلسه فوق شتاب‌بخشی به سوادآموزی در5 شهرستان استان اردبیل بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار داشت: مصوباتی اعم از هوشمندسازی مدرسه ابتدایی جامع، احداث مدرسه ۱۲کلاسه در شهرستان سرعین، تحت پوشش قراردادن نوآموزان استان، همکاری آموزش و پرورش استان و شهرداری اردبیل جهت تولید محتوا و تهیه فضای آموزشی برای نوآموزان پیش دبستانی برای سال آینده در حال انجام است.

احمد ناصری ادامه داد: از دیگر مصوبات جلسه پیشین، حمایت از جذب نوآموزان بازمانده پیش دبستانی در مناطق حاشیه شهر اردبیل بود که برای عملیاتی کردن طرح، برآورد ۵۰۰میلیونی انجام شد که امکان تامین این بودجه از اعتبارات استانی وجود ندارد و در این بخش از اعتبارات وزارت آموزش و پرورش استفاده خواهد شد.

ناصری گفت: از ۲۲هزار نوآموز در مقطع پیش دبستانی استان بیش از ۱۹هزار نوآموز در مراکز غیردولتی شهری و روستایی استان جذب شده‌اند که در این حوزه دارای رتبه برتر کشوری هستیم.

وی همچنین اظهار کرد: وزارت کشور دستورالعملی در رابطه با حق مرزی معلمان صادر کرده است که به غیر از مراکز شهرستان‌ها، روستاها و بخش‌های مرزی را نیز شامل می‌شود که اقدامات اداری این طرح در حال انجام است و احکام معلمان مشمول این طرح به‌زودی صادر خواهد شد.