دوشنبه ٢٣ تير ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


نادر جهان آرای مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان: وجود حتی یک فرد بازمانده از تحصیل و بی سواد، زیبنده استان نیست

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: 97/5 درصد از افراد گروه سنی 49-10 سال در سال جاری باسواد هستند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل ازاداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، نادر جهان آرای در نشست هم اندیشی با همکاران حوزه معاونت سوادآموزی استان گفت: در راستای انسداد مبادی بی سوادی با اقدامات انجام شده، بیش از 99% دانش آموزان 6 ساله در مدارس ثبت نام کرده اند. وی افزود: برای استان گیلان با سابقه تاریخی، فرهنگی و آموزشی پر افتخار، زیبنده نیست حتی یک فرد بی سواد و بازمانده از تحصیل داشته باشد و باسوادی حق تک تک افراد جامعه است. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان  وضعیت باسوادی استان در گروه سنی 49-10 سال در پایان سال 97 را 97/5 درصد عنوان کرد و  افزود: این موفقیت بدون حمایت و پشتیبانی استاندار محترم و همراهی سایر دستگاه و نهادهای برون سازمانی امکان پذیر نبود. جهان آرای فعالان عرصه سوادآموزی را افرادی بی ادعا و پرتلاش دانست و خاطرنشان کرد: فعالیت نیروهای این عرصه بسیار تاثیرگذار بوده و روشنگر دنیای ظلمت بی سوادی است. وی هم چنین درباره طرح تعیین تکلیف آموزش دهندگان، تصریح کرد: در سال تحصیلی آینده تمهیدات لازم برای به کارگیری افراد واجد شرایط به صورت حق التدریس در آموزش و پرورش استان گیلان نیز فراهم خواهد شد.

در ابتدای این نشست، سیروس محمدی معاون سوادآموزی استان حجم ابلاغی دوره های سوادآموزی استان را 8243 نفر اعلام کرد که با اجرای طرح شتاب بخشی در استان این تعداد به 9527  نفر افزایش یافت . وی افزود: تاکنون 5/85 درصد از حجم نهایی زیرپوشش رفته است.

وی نظارت بر ثبت نام واقعی  و کلاس گذاری و توجه بیش از پیش به کیفیت آموزشی در کنار کمیت را از اهداف اصلی معاونت عنوان کرد. معاون سوادآموزی استان گفت: گیلان در تالیف کتب سوادآموزی برای مخاطب خاص از  جمله نوغانداران، کشاورزان و... از استان های پیشتاز کشور است.

در این نشست هر یک از همکاران دغدغه ها و نقطه نظرات خود را بیان کردند.