×
دوشنبه ١١ فروردين ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


سوادآموزان افغانستانی و سایر کشورها می توانند سفیران فرهنگی خوبی برای جمهوری اسلامی ایران در برگشت به میهن خود باشند.

نشست معاونت سوادآموزی استان البرز با سازمان امور پناهندگی نروژی(NRC) در ایران و نماینده امور اتباع و مهاجرین خارجی استان به منظور انجام هماهنگی ها، بررسی مسائل مهاجرین خارجی حاضر در استان البرز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از روابط عمومی معاونت سواد آموزی البرزنشست معاونت سوادآموزی استان البرز با سازمان امور پناهندگی نروژی(NRC) در ایران و نماینده امور اتباع و مهاجرین خارجی استان به منظور انجام هماهنگی ها، بررسی مسائل مهاجرین خارجی حاضر در استان البرز برگزار شد   .

  جاویدنسب با توجه به انعقاد تفاهم ­نامه سه جانبه میان اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی، سازمان نهضت سوادآموزی و سازمان امور پناهندگان نروژی گفت: این نشست با هدف برگزاری دوره ­های سوادآموزی برای افراد بازمانده از تحصیل افغانستانی و کمک به جامعه پناهندگان صورت گرفت.

ایشان به اهمیت نقش سوادآموزی به اتباع و مهاجرین خارجی اشاره کرده و گفتند: سوادآموزی در آموزش و پرورش برمبنای نگاه انسان مدار است و تفاوتی بین سوادآموز ایرانی و خارجی وجود ندارد. سوادآموزان افغانستانی و سایر کشورها می­توانند سفیران فرهنگی خوبی برای جمهوری اسلامی ایران در برگشت به میهن خود باشند.

ایشان با توجه به دستورالعمل ارسالی از سازمان نهضت سوادآموزی در این زمینه عنوان کردند: حجم سوادآموز اختصاص یافته به استان در دو دوره سوادآموزی و انتقال به تفکیک  100 نفر با گروه هدف افراد بی سواد و کم سواد افغانستانی در گروه سنی 10تا49 سال با اولویت جذب سوادآموزان 10تا18  سال که در سامانه سوادآموزی تحت عنوان"امور پناهندگان نروژی(NRC)" بارگذاری شده و بستر لازم برای ثبت اطلاعات مورد نیاز سوادآموزان مهیا شده است.

وی زمان اجرای این تفاهم را 10 ماه اعلام نمودند، و ترتیبی اتخاذ گردید که مراحل اجرای دوره ( اطلاع رسانی، ثبت نام، آموزش و اعلام نتیجه و....) در ناحیه دو کرج  در موعد مقرر و در چارچوب آیین ­نامه ­ها و ضوابط ابلاغی به اتمام برسد.