×
دوشنبه ١١ فروردين ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


سی و یکمین جلسه شورای معاونان، مدیران و مشاوران سازمان به ریاست معاون وزیر و رئیس سازمان تشکیل شد.

در آستانه 22 بهمن هستیم و انشاالله با حضور گسترده در راه پیمایی این روز بزرگ شرکت کنیم و سیلی محکمی با حضور خود به دشمنان این مرز و بوم بخصوص آمریکای جنایتکار بزنیم .

به گزارش روابط عمومی سازمان آقای محمد زاده معاون وزیر ورئیس سازمان در  جلسه مورخ 98/11/20 شورای معاونان و مدیران سازمان،ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهدا و امام شهدا و آرزوی سلامتی و طول عمر باعزت برای مقام معظم رهبری و تبریک ایام چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت در آستانه 22 بهمن هستیم و انشاالله با حضور گسترده در راه پیمایی این روز بزرگ شرکت کنیم و سیلی محکمی با حضور خود به دشمنان این مرز و بوم بخصوص آمریکای جنایتکار بزنیم .

آقای محمدزاده از حضور و ارایه گزارش خوب آقای قاسمی نیا معاون محترم سوادآموزی استان قم و خانم حیدری معاون محترم سوادآموزی استان ایلام تقدیر و تشکر کرد و افزود: برنامه سه سطحی استانهای در حد میانگین بایستی براساس واقعیت ها تاسطح شهرستان تهیه و اجرا شود .

معاون وزیر و رئیس سازمان گفت : موضوع بی سوادی ، مسئله یک نهاد و یک گروه نیست بلکه مسئله آحاد جامعه بایستی باشد چون سواد در بهداشت و سلامت، تربیت فرزندان، تولیدات کشاورزی و دامی، صنعتی و خدماتی ، در بیکاری، حقوق شهروندی، دفاع از حقوق خود در محاکم قضایی و انتخابات می تواند موثر باشد.

محمد زاده با اشاره به طرح مدرسه محوری اظهار داشت : تمامی مدیران و معلمین با تمام ظرفیت بر موضوع سواد آموزی تمرکز کنند و وارد میدان شوند و مدیران مدارس ما یکی از اولویت آنها سواد آموزی باشد .

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی افزود : نتیجه سرشماری 1395 مرکز آمار ایران با اطلاعات فعلی سازمان اختلاف زیادی دارد و فعلا حدود 650 هزار نفر بیسوادان پایگاه را تاسطح بلوک آدرسشان را شناسایی کرده ایم و قرار هست تفکیک استانی آن را در اختیار معاونین سواد آموزی قرار دهیم .

محمد زاده در ادامه به تفویض اختیار به معاونین سواد آموزی استان ها اشاره کرد و گفت: سازمان آمادگی دارد در چارچوب قانون و مقررات مواردی که لازم هست در اختیار استان ها قرار گیرد وتفویض نماید.

در پایان آقای محمد زاده ضمن استقبال از طرح های شتاب بخشی به کاهش بیسوادان جامعه به مسئله آموزش بزرگسالان اشاره کرد و گفت: انشاالله با استقرار این نظام فرصت آموزش برای جمعیت کم سواد جامعه زمینه های بسط و توسعه عدالت آموزشی بیش از پیش فراهم خواهد شد.