×
دوشنبه ١١ فروردين ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


نشست صمیمی وزیر آموزش و پرورش با معاونان ، مدیران ، مشاوران و همکاران سازمان نهضت سواد آموزی در این سازمان برگزار شد .

حاجی میرزایی گفت : درخشان ترین دوران خدمت بنده در حوزه سواد آموزی است .

 به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی امروز صبح نشست صمیمی وزیر آموزش و پرورش با معاونان ، مدیران ، مشاوران و همکاران سازمان نهضت سواد آموزی در این سازمان برگزار شد .

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در نشست صمیمی با مدیران و کارکنان سازمان نهضت سوادآموزی که صبح امروز برگزار شد پس از استماع سخنان برخی از همکاران در این سازمان، دوره‌ای که در این مجموعه فعالیت کرده است را دوره درخشانی دانست و گفت: به‌ نظر من در فهم یک نکته در طول این سالیان مختلف نشیب و فرازهای زیادی داشتیم بعضی وقت‌ها دچار کج فهمی شدیم و بعضی وقت‌ها مسیر را درست تشخیص دادیم اما من با دانش خود به این نتیجه رسیدم که یکی از مهم‌ترین ماموریت‌های آموزش و پرورش ایران آموزش عمومی است؛ ماموریت الزامی و جز حقوق ملت. 

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: وقتی می‌گوییم آموزش عمومی یعنی همه چیزهایی که باید یک نفر برای نقش‌آفرینی و مشارکت در جامعه داشته باشد. ما موظفیم همه ملت را بر سر این خط برسانیم اما اکنون طوری تصویر شده که تمام این چرخ و فلک کار می‌کند تا بچه‌ها کنکور دهند. 

وزیر آموزش و پرورش گفت: مجموعه مهارت‌های پایه‌ای که برای زیستن، به زیستی و مشارکت در سازندگی جامعه لازم است آموزش عمومی است اساس بی‌عدالتی در نابرابری فرصت‌های یادگیری در جامعه است و این تضییع حقوق ملت است. 

حاجی میرزایی در این نشست اظهار داشت :وقتی می‌گوییم سواد همان آموزش عمومی است تا فرد روی پای خود بایستد. معتقدم اگر در کشور ۵ سازمان باشد که جز راهبردی‌ترین سازمان‌های ایران است سازمان نهضت سوادآموزی یکی از این سازمان‌ها است، تحقق عدالت مستلزم حیات این مجموعه است. 

او در پایان اضافه کرد: علیرغم تمام تلاش‌ها و دستاوردهای ۴۰ساله این ماموریت ناتمام مانده است که باید آن را تمام کنیم

شایان ذکر است در ابتدای این نشست محمد زاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی ضمن خیر مقدم به مقام عالی وزارت و  همراهان ایشان  گزارشی از فعالیت های سازمان نهضت سواد آموزی را ارائه داد و همچنین مدیران کل سازمان هم  فعالیت های سواد آموزی را ارائه دادند.  .