سازمان، در راستای پاسخگویی به نیاز‌های بروز وکاربردی، مخاطبین خود و بهره‌گیری از بسترها، ظرفیت­ها و نوآوری‌ها در سال گذشته با همکاری دفتر منطقه‌ای یونسکو محتوای کتابچه "خانواده سلامت" را با موضوع تغذیه سالم ومدیریت مصرف آب در خانواده تالیف و در بین سوادآموزان دوره انتقال در چرخه آموزش قرارداد.

  با توجه به استقبال سوادآموزان از برنامه، تهیه وآموزش نسخه الکترونیکی آن به شیوه مجازی در کلاس‌های دوره انتقال با مشارکت دفتر منطقه‌ای یونسکو دردستور کار قرار گرفت.

طرح آموزش بوسیله تبلت به صورت آزمایشی و در استان‌های گیلان، کردستان، اصفهان، قزوین و البرز اجرا شد؛ بر همین اساس گروه بهبود کیفیت استان یک کلاس از کلاس‌های دوره انتقال با 10 نفر سوادآموز  با اولویت مناطق محروم و حاشیهای برای اجرای برنامه تعیین کرد د.بررسی‌های کارشناسی حاکی از اثربخشی آموزش بوسیله تبلت در ارتقا آگاهی سوادآموزان دوره انتقال و تسلط آنان برموضوع آموزش دارد. همچنین مخاطبین از آموزش با استفاده از تبلت استقبال بالایی داشته‌اند. برخی دیگر از نتایج طرح عبارتند از:

  1) ترس از کار با تبلت در بین سوادآموزان از بین رفته است.(تعامل با فناوری آموزشی)

  2) توانمندی استفاده از تکنولوژی در بین سوادآموزان یادگیری را افزایش داده است.

3) استفاده از تبلت برای مخاطبین نوعی تنوع در یادگیری را دربرداشته است.

  4) سوادآموزان علاوه برکتاب توانسته‌اند از فن آوری برای آموزش استفاده کنند.

 5) سواد‌آموزان درخواست داشتند در صورت امکان برخی از کتاب‌های درسی دوره انتقال بصورت آموزش تبلت درآمده تا آنان در خانه

مطالعه کنند.

6) علاوه بر حافظه دیداری و شنوایی سوادآموزان، آموزش بوسیله تبلت در روانخوان آنان نیز تاثیر داشته است.  علاوه بر موضوع آموزش سوادآموزان با دیگری ظرفیت‌های مانند نحوه نصب برنامه، بلوتوث، ماشین حساب، تماس گرفتن، ارسال پیامک و.... نیز آشنا شدند.

 

جهت دریافت فایل اینجا کلیک نمائید