×
شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


دومین جلسه ی شورای پشتیبانی سوادآموزی استان مرکزی برگزار شد

دومین جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان در سال جاری در سالن جلسات استانداری به ریاست جناب آقای آقازاده استاندار محترم استان و سایر اعضا در سالن جلسات استانداری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از روابط عمومی معاونت سواد آموزی استان مرکزی شهریار فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش ضمن خیر مقدم به حاضرین، کسب رتبه خیلی خوب و قابل تقدیر توسط معاونت سوادآموزی استان در ارزیابی سالانه معاونت های سوادآموزی کشور را به استاندار محترم و سایر اعضای شواری پشتیبانی سوادآموزی تبریک گفت و بیان نمود: کسب این مقام نشانگر تلاش و پیگیری تمامی اعضای شورای پشتیبانی سوادآموزی و فعالان این عرصه در سراسر استان است و امیدواریم در سال جاری شاهد حفظ و ارتقای آن و جذب بیش از حجم ابلاغی سازمانی باشیم.

در ادامه فولادوند یکی از اصلی ترین دغدغه های سوادآموزی را شناسایی افراد بی سواد وکم سواد و نگهداشت آنان در کلاس های آموزشی یاد کرد و افزود: برای تحقق این امر نیازمند همکاری سایر دستگاه ها و نهادهای دولتی و غیردولتی استان هستیم.

فولادوند مسئله سوادآموزی را در ابتدای فعالیت سالانه عدم شناسایی و دسترسی به افراد بی سواد وکم سواد رده ی سنی 49-10 سال عنوان نمود و افزود : در شرایط کنونی آموزش و پرورش به تنهایی قدرت جذب بی سوادان و کم سوادان را ندارد و تعدادی از دستگاه ها و ادارات، بواسطه ارتباطات کاری با گروه هدف سوادآموزی از توان بیشتری در شناسایی، جذب، هدایت و تشویق افراد بی سواد وکم سواد به ثبت نام و آموزش در سوادآموزی برخوردارند و می توانند در شناسایی گروه هدف بعنوان اولین پایه و اساس فعالیت سواد آموزی کمک نمایند تا ما بتوانیم به مشخصات افراد بی سواد وکم سواد رده ی سنی 49-10 سال دست یابیم که درصورت تحقق این امر واحد سوادآموزی براحتی می تواند اهداف سوادآموزی را در شهرستان پیاده نماید و به پوشش حجم ابلاغی دست یابد.

وی در ادامه افزود: لذا ادارات و دستگاه ها اسامی افراد بی سواد وکم سواد موجود در پایگاه های اطلاعاتی خود را به واحد سوادآموزی ارسال نمایند تا پس از بررسی نهایی در واحد سواد آموزی بر اساس سامانه افراد بی سواد وکم سواد شناسایی شده و با کمک سوادآموزی به موازات ارائه خدمات اداری و قانونی زمینه ثبت نام و آموزش آنان از طریق واحد سوادآموزی محقق گردد.

معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش استان مرکزی نیز در این جلسه با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر سوادآموزی و حذف بی‌سوادی در کشور گفت: به منظور تعمیم سوادآموزی و تسریع در روند سوادآموزی در استان تفاهم‌نامه‌هایی را با دستگاه‌های اجرایی استان از جمله بهزیستی، امور زندان ها، کمیته امداد امام خمینی(ره)، جهاد سازندگی، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی و ... را منعقد کرده است.

وی خاطر نشان کرد: این ادارات در شناسایی، معرفی و جذب افراد بی سواد، تبلیغات در زمینه سوادآموزی و راستی آزمایی اطلاعات آمار بی سوادی با سواد آموزی همکاری خواهند کرد.
میرزایی در پایان افزود: درخواست افزایش همکاری دیگر دستگاه‌ها با حوزه سوادآموزی، بازدید شورای پشتیبانی آموزش ‌و پرورش استان از کلاس‌ها و امتحانات سواد‌آموزی را از شورای آموزش‌ و پرورش استان داریم.