×
چهارشنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٨
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


برگزاری دوره آموزش عملی نماز، برای 240 آموزش دهنده در سطح 10 شهرستان و منطقه استان ایلام

آیین اختتامیه دوره آموزشی نماز،کلید بهشت با حضور مدیرکل، معاون سوادآموزی اداره کل، رییس ستاد اقامه نماز استان و مدیر آموزش و پرورش شهرستان ایوان برگزار گردید.

به گزارش  روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان، به نقل از معاونت سوادآموزی، آیین اختتامیه دوره آموزشی نماز،کلید بهشت با حضور مدیرکل، معاون سوادآموزی،رییس ستاد اقامه نماز استان و مدیرآموزش و پرورش در شهرستان ایوان برگزار گردید. رستم زاد زاد مدیرکل آموزش و پرورش استان با تشکر از مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بابت برگزاری مطلوب این دوره و حضور موثر آموزش دهندگان  ، آموزش دهندگان را مجاهدانی دانست که مخاطب آنها افرادی هستند که در سنین کودکی ، از سواد آموزی محروم شده اند و باید متناسب با سن و درکشان ، به آنها آموزش داد . وی در ادامه از تلاش های اداره کل برای جذب آموزش دهندگان برای سال های آتی خبر داد و اظهار امیدواری کرد که با مذاکرات انجام گرفته ،مقدمات جذب آنان در دستگاه تعلیم و تربیت فراهم گردد .مدیر آموزش و پرورش شهرستان ایوان نیز اظهار نمودند که بعد از فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص ریشه کن نمودن بیسوادی ،اقدامات موثری صورت گرفته، به گونه ای که نرخ بیسوادی در گروه سنی (49 – 10 ) سال به کمتر از یک درصد در سطح شهرستان رسیده است . علیرضا پناهی در ادامه شهرستان ایوان را ،یکی از شهرستان های سرآمد استان در ریشه کن نمودن بیسوادی معرفی کرد و خواستار حمایت ها و مساعدت های بیشتر در این زمینه شدند تا در آینده نزدیک شاهد ریشه کن نمودن بیسوادی در سطح شهرستان باشیم .

معاون سواد آموزی در این جلسه اظهار نمودند : فعالیت های سوادآموزی صرفا خواندن و نوشتن نیست بلکه برای ارتقاء عملکرد گروه های هدف، آموزش های مکمل در قالب بسته های فرهنگی- آموزشی ارایه می شود که یکی از این طرح ها آموزش عملی نماز در بین سوادآموزان است واین برنامه ها  تنها معطوف به افراد بی سواد وکم سواد نیست بلکه اعضای خانواده آنها را در بر می گیرد.وی  نقش آموزش دهندگان در ریشه کن نمودن بیسوادی را بسیار حیاتی دانست و از آموزش دهندگان خواست دانش و اطلاعات فرا گرفته خود را در در دوره های سوادآموزی به سواد آموزان انتقال دهند تا شاهد رشد علمی جامعه باشیم .وی در ادامه  از آموزش دهندگان خواست که  با استفاده از روش های  نوآورانه در انتقال مفاهیم به سوادآموزان توجه ویژه ای به آموزش عملی نمازو معارف اسلامی در کلاس های درس شدند.در خاتمه جلسه حاضرین  به  سوالات  آموزش دهندگان در خصوص چگونگی جذب آنان  ، نحوه امتیاز بندی ، چگونگی برگزاری امتحانات و ... پاسخ دادند .