×
يکشنبه ١١ خرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


عباس امیدمعاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: آموزش دو هزار و 600 سوادآموز از طریق شبکه شتاب

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در دوره تعطیلات کرونایی، بیش از دو هزار و 630 سوادآموز از طریق شبکه تلویزیون اینرنتی آموزش و پرورش بوشهر( شتاب) آموزش می بینند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل ازاداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش عباس امید درجلسه ویدئوکنفرانس اعضای شورای مدیران حوزه ستادی سازمان نهضت سواد آموزی کشور و معاونین سوادآموزی استان­ها با اشاره موضوع کرونا و تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی مراکز آموزشی اظهار کرد: با هدف اجرای پویش سوادآموزی در خانه، با تشکیل کارگروه بهبود کیفیت استان، راهکارهای آموزش مجازی ویژه سوادآموزان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: سوادآموزان در دوه تعطیلات با استفاده از محتواهای آموزشی از پیش تولید شده که در صفحه اداره کل آموزش و پرورش استان در سرویس اشتراک گذاری ویدئوی آپارات  می توانستند به صورت آفلاین آموزش های لازم را فرا گیرند.

امید اضافه کرد: با برنامه ریزی انجام شده، بیش از دو هزار و 630 نفر در قالب 710 کلاس درسی از طریق شبکه تلویزیون اینترنتی شتاب به صورت زنده و برخط، آموزش خواهند دید.

وی افزود: پس از ارائه دروس به صورت زنده، فیلم های تدریس بر روی صفحه اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر در سرویس اشتراک گذاری ویدئو درآپارات بازگذاری می شود تا امکان دسترسی همه سوادآموزان فراهم شود.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر تصریح کرد: از280 آموزش ­دهنده سراسر استان خواسته شده به گونه ­ای برنامه­ ریزی نمایند تا در صورت امکان سوادآموزان به صورت برخط از تدریس­ های ارائه شده در استودیو شتاب استفاده نمایند.

وی با درخواست از آموزش ­دهنده ها برای پیگیری آموزش موثر سواد آموزان هم استانی، گفت: بخشی از سوادآموزانی که امکان استفاده از استودیو شتاب به صورت برخط را ندارند، با رعایت پروتکل­ های بهداشتی فیلم ­های ضبط شده در اختیار آنان قرار گیرد.

امید با تاکید ادامه داد: به منظور اجرایی سازی هر چه بهتر برنامه ­های آموزش مجازی، نقشه عمل نظارت غیر حضوری طراحی و تدوین شده و  به شهرستان­ها و مناطق نیز ابلاغ شده است.