×
يکشنبه ١١ خرداد ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


مرآت امین الرعایا معاون سواداموزی استان یزد نشست معاون سوادآموزی و روسای ادارات و کارشناسان داخلی این معاونت با مدیران آموزش و پرورش و روسای ادارات ، کارشناس مسئولان و کارشناسان سوادآموزی نواحی ، شهرستان ها و مناطق 14 گانه استان یزد در جهت تشریح برنامه های سال 1399 سواداموزی استان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

نشست معاون سوادآموزی و روسای ادارات و کارشناسان داخلی این معاونت با مدیران آموزش و پرورش و روسای ادارات ، کارشناس مسئولان و کارشناسان سوادآموزی نواحی ، شهرستان ها و مناطق 14 گانه استان یزد در جهت تشریح برنامه های سال 1399 سواداموزی استان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از روابط عمومی معاونت سواد آموزی یزد نشست معاون سوادآموزی و روسای ادارات  و کارشناسان داخلی این معاونت با مدیران آموزش و پرورش و روسای ادارات ، کارشناس مسئولان و کارشناسان سوادآموزی نواحی ، شهرستان ها و مناطق 14 گانه استان یزد در جهت  تشریح برنامه های سال 1399 سواداموزی استان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.  

در این نشست مرآت امین الرعایا معاون سواداموزی استان ضمن تشکر از اقدامات ارزشمند انجام شده در آموزش کلاس های سوادآموزی با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی گفت: پیدایش ویروس منحوس کرونا در ماه های پایانی سال 1398 بسیاری از فعالیت های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی و... را مختل نمود و فعالیت های آموزشی هم به یکباره دچار اختلال شد ولی در این موضوع همکاری های بسیار خوب معلمان ، خانواده ها و مسئولین در ارائه اموزش ها از طریق رسانه ملی و فضای اجتماعی به نحو بسیار مطلوب و شایسته ای انجام شد که در این بیان آموزش دهندگان سختکوش سوادآموزی نیز علیرغم تمامی مشکلات کار آموزش را تعطیل نکرده و در این راه اقدامات ارزنده ای را انجام دادند که در این مسیر همکاری و تعامل مسئولین نیز بسیار مطلوب انجام پذیرفت. ایشان با اشاره به پایان یافتن آموزش ها در بسیاری از کلاس ها با اشاره به دستورالعمل امتحانات کرونایی که در اسفند ماه ابلاغ گردیده است گفت: با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و همچنین رعایت بندهای بخشنامه مذکور برگزاری امتحانات بلامانع می باشد.

معاون سوادآموزی استان همچنین از ارزیابی فعالیت های سواداموزی سال 1398 تا پایان خردادماه خبر داد و گفت : مسئولان سوادآموزی نواحی ، شهرستان و مناطق با ارسال اسناد و مدارک خواسته شده در جهت ارزیابی  به معاونت سواد سوادآموزی اقدام نمایند تا حقی از ان ها ضایع نگردد.

مرآت امین الرعایا با اشاره به پرداخت اسناد مالی مربوط به کلاس های سال 1397 گفت: با تلاش و پیگیری های مکرر توانستیم بخش اعظمی از حق الزحمه آموزش دهندگان را پرداخت نماییم و انشالله با تخصیص اعتبار باقیمانده از سوی سازمان نسبت به تسویه حساب قرار دادها اقدام خواهیم نمود.

معاون سوادآموزی استان با اشاره به برنامه های سال 1399 سوادآموزی استان گفت: بزودی حجم تخصیص یافته سال 1399 در جهت تحت پوشش بردن را به شهرستان ها اعلام می نماییم و در این زمینه برگزاری شوراهای پشتیبانی و گروه بهبود کیفیت و به کارگیری موسسات اموزشی توانمند و آموزش دهندگان توانمند می تواند بسیار کمک کار باشد و مدیران آموزش و پرورش باید با دقت نظر در موارد فوق و استفاده از ظرفیت سایر دستگاه ها و سازمان های مردم نهاد بیسوادان را شناسایی و جذب کلاس های سوادآموزی نمایند.

ایشان با اشاره به طرح های مکمل در سواد آموزی گفت : احرای طرح های مکمل خواندن با خانواده ، حلقه های کتابخوانی ، آموزش رایانه ،نماز کلید بهشت وهمچنین تقویت مراکز یادگیری محلی و محوریت قرار گرفتن این مراکز در فعالیت های سوادآموزی را گام بزرگی در جهت تثبیت سوادو توانمندی سوادآموزان برشمرد وگفت: مراکز یادگیری محلی می تواند پایگاه ارزنده ای در جهت جذب و آموزش بی سوادان باشد به شرط آنکه مدیران ان پیگیر و مسئولین آن ها را حمایت نمایند.

در این نشت روسای ادارات سنجش سوادآموزی و دوره ای سوادآموزی نیز برنامه های ادارات خود را جداگانه بیان نمودند و مدیران آموزش و پرورش شهرستان و مناطق و مسئولان سوادآموزی نیز نظرات و برنامه های خود را اعلام نمودند