پنج شنبه ١٩ تير ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


نهمین جلسه شورای معاونین ، مدیران و مشاوران سازمان نهضت سواد آموزی با حضور محمد زاده معاون وزیر و رئیس سازمان برگزار گردید .

این جلسه به منظور بررسی اجرای تحولی پیوند سواد آموزی و زندگی با عنوان پیوند سواد آموزی و زندگی مبتنی بر راهکار های سند تحول بنیادین که از سوی مقام عالی وزارت جهت اجرا ابلاغ شده است و دیگر موضوعات مطرح شده تشکیل گردید .

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی محمد زاده معاون وزیر و رئیس سازمان ضمن تبریک ایام دهه کرامت ،یاد و خاطره شهدا به ویژه شهید مظلوم دکتر بهشتی و 72 تن از یاران با وفای ایشان  را گرامی داشت و گفت : طرح پیوند سواد آموزی  و زندگی بر مبنای شعار سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) مطرح شده تهیه شده است .

معاون وزیر ورئیس سازمان نهضت سواد آموزی در ادامه در خصوص  بسته اجرایی تحولی پیوند سواد آموزی و زندگی افزود : قرار است با فعال سازی 120 مرکز یادگیری محلی ضمن آموزش سواد خواندن ، نوشتن و حساب کردن و روخوانی قرآن کریم ، مهارت های اساسی زندگی و حقوق شهروندی و کسب و کار زود بازده با تجهیز و تامین امکانات لازم به حدود 6 هزار نفر سواد آموز توسط 120 آموزش دهنده مجرب و 120مربی واجد شرایط آموزش داده اجرا می شود.

محمد زاده رئیس سازمان  نهضت سواد آموزی در ادامه در خصوص اجرای طرح پیوند سواد آموزی و زندگی مبتنی بر راهکارهای سند تحول بنیادین و برنامه های زیر نظام شش گانه اظهار داشت : با استفاده از ظرفیت های محلی ، منطقه ای و زیست بوم می توانیم با حمایت های سازمان و خیرین بزرگوار، برخی از کسب و کار های زودبازده را راه اندازی کنیم و به مرحله تولید برسانیم مانند تولید ماسک و گان و ... که می تواند یکی از کارکرد های  مهم این مراکز باشد .

رییس سازمان نهضت سواد آموزی در پایان ضمن تشکراز بحث ها و گفتگو های کارشناسی و استقبال از واحد های تخصصی در خصوص این طرح، خواستار برنامه ریزی دقیق و تشکیل کارگروههای کارشناسی و مدیریتی شد و نسبت به اصلاح شکلی این طرح و اجرایی نمودن 8 بند راهبردی که از سوی  مقام عالی وزارت ابلاغ شده است افزود :در این خصوص  اقدام درست و بایسته انجام گیرد و گزارش ماهانه آن به وزارت خانه منعکس شود .

همچنین در این جلسه آقای کوثری معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نهضت سواد آموزی هم از روند شکل گیری طرح پیوند سواد آموزی وزندگی تا مرحله ابلاغ را توضیح داد و خواستار تشکیل کارگروه تخصصی برای عملیاتی شدن آن در واحد آموزش شد . همچنین دیگر اعضاء شرکت کننده در این جلسه نقطه نظرات خود را در خصوص این طرح بیان کردند .