پنج شنبه ١٩ تير ١٣٩٩
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


محمدرضا قاسمی نیا معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم :نقش زنان ودختران درساختارو زیربنایی تحول خانواده وجامعه اثرگذاراست

نشست تخصصی هم اندیشی معاون سواد آموزی ومشاور امور بانوان اداره کل آموزش وپرورش استان قم با حضور جمعی از فعالین این حوزه برگزارشد .

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قم محمدرضا قاسمی نیا معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم  به مناسبت هفته ی کرامت در نشست تخصصی با مشاور امور بانوان اداره کل آموزش وپرورش استان قم  گفت: معرفی شخصیت والای حضرت معصومه سلام الله علیها که از خاندان نورانی عصمت وطهارت هستند از توان ما خارج می باشد و فقط درحد بضاعت و فهم محدودمان آن حضرت و مقامشان را شاید بشناسیم و برای دختران افتخار هست که روز میلاد آن حضرت به نام دختر مزین می باشد.
   معاون سوادآموزی استان اظهار داشت: مقام شفاعت وکریمی از مقامات حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها شمرده شده وهمین دو خصلت و خصوصیت  بی نهایت برجایگاه شایسته وممتاز او دلالت دارد!
قاسمی نیا افزود:  توجه به حقوق زنان و دختران و‌ نگاه اسلام به جایگاه ویژه زنان در خانواده و جامعه با توجه به آموزه های قرآن کریم و تعلیمات ائمه اطهار علیهم السلام، مجموعه کتب صحیفه امام خمینی (ره) و  بیانات مقام معظم رهبری مدظله العالی  جایگاه والای زنان ودختران را می شناسیم.
ایشان در ادامه با  بیان آمار دختران و زنان کم سواد و بی سواد استان از کارشناسان امور بانوان خواستند در شناسایی این گروه و نیز با جلب  مشارکت زنان فرهنگی درآموزش به بی سوادان   طبق قوانین و دستور العمل ها در شتاب بخشی به  اهداف سواد آموزی و کمک به توان افزایی  بانوان محروم ازسواد معاونت سواد آموزی استان را یاری کنند .
در ادامه این نشست مشترک، حقیقی فرد کارشناس مسئول بانوان اداره کل آموزش و پرورش استان در خصوص طرح ها و برنامه های امور بانوان ویژه دختران دانش آموزو زنان سرپرست خانوار و‌زنان فرهنگی و اهداف و اقدامات انجام شده در این خصوص مواردی را بیان نمودند.
لازم به ذکر است  این جلسه که دراتاق جلسات اداره کل تشکیل شد تعدادی از کارشناسان  سواد آموزی ومشاوران امور بانوان  نواحی و‌مناطق آموزش وپرورش استان حضور  داشتند و به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرهای خود پرداختند.