چهارشنبه ٠٥ آبان ١٤٠٠
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


  چاپ        ارسال به دوست

۲ هزار و ۲۰۰ نفر بی‌سواد و کم‌سواد در نهضت سوادآموزی استان برای سال تحصیلی جدید ثبت نام کردند و مقدمات واکسیناسیون این افراد نیز آماده می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی، به نقل از خبرگزاری ایرنا مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: ۲ هزار و ۲۰۰ نفر بی‌سواد و کم‌سواد در نهضت سوادآموزی استان برای سال تحصیلی جدید ثبت نام کردند و مقدمات واکسیناسیون این افراد نیز آماده می‌شود.

محمد دستورانی روز پنجشنبه به مناسبت روز جهانی سوادآموزی در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: ۴۰۰ محتوا و ۵۲۰ دقیقه محتوای آموزشی طی تفاهم‌نامه با صدا و سیمای مرکز سمنان، یک هزار ساعت آموزش مهارت‌های زندگی و آموزش کامپیوتر به ۱۸۰ نفر در سال تحصیلی پیش رو برای سوادآموزان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: استان سمنان در ۲۵ شاخص حوزه سواد آموزی، سال ۹۸ رتبه خیلی خوب و سال ۹۹ رتبه عالی را کسب کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: ۹۷.۶ درصد از مردم استان باسواد هستند و این استان رتبه دوم کشور را از نظر کمترین تعداد افراد بی‌سواد نسبت به جمعیت دارا است.

دستورانی بیان کرد: ۱۰ هزار نفر از مردم استان سمنان بی‌سواد هستند.

وی ابراز داشت: شعار روز جهانی سواد آموزی امسال «سواد آموزی برای بهبود شرایط با محوریت انسان و کاهش فاصله دیجیتالی» است و ناظر بر این شعار، آموزش کامپیوتر برای سوادآموزان در نظر گرفته شده است.

دستورانی ادامه داد: ۵ مرکز یادگیری محلی در استان وجود دارد که در این مراکز، افراد در کنار سواد، مهارت‌هایی مانند خیاطی و گلدوزی نیز یاد می‌گیرند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: تردیدی نیست که سواد، کلید ورود به دنیا، موتور محرکه زندگی و بهترین راهکار پیشرفت فردی و اجتماعی است؛ بر این اساس از کم‌سوادان و بی‌سوادان دعوت می‌کنیم در نهضت سوادآموزی ثبت نام کنند و سواد و مهارت‌های دیجیتال خود را ارتقا دهند.

به گزارش ایرنا، ۵۵ سال گذشته، سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو)، هشتم دسامبر را روز سوادآموزی نام‌گذاری کرد و در ایران نیز در تاریخ هفتم دی ۵۸ به فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر پیکار با بی‌سوادی، «نهضت سوادآموزی» تشکیل شد.


٠٧:٢٢ - سه شنبه ٢٣ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ٤٦٢١    /    تعداد نمایش : ٢٩