چهارشنبه ٠٥ آبان ١٤٠٠
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


  چاپ        ارسال به دوست

مدرسه محور کردن سوادآموزی در آئین نامه جدید مدارس کشور

 

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی ،  احمد خاک زاد معاون امور آموزش سازمان از لحاظ شدن زیر ساخت های لازم برای مدرسه محور کردن سوادآموزی در آئین نامه جدید مدارس کشور خبر داد.

معاون امور آموزش سازمان گفت؛ آیین نامه اجرایی جدید مدارس کشور در چهل و یکمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش به تصویب رسیده و برای اجرا به ادارات کل آموزش و پرورش ابلاغ گردید.

وی همچنین اظهار داشت: در راستای ایفای نقش موثر مدرسه به عنوان کانون تربیت محلی و نیز مدرسه محور کردن سواد آموزی در بخش های مختلف این سند وظیفه شناسایی ،جذب و آموزش اولیاء بی سواد و کم سواد به مدارس واگذار شده است. این سند می تواند ظرفیت مهمی را برای سرانجام بخشی به سوادآموزی و حرکت به سمت تعمیق و تثبیت مهارت های سواد و توانمند سازی اقشار بی سواد و کم سواد جامعه در پیش روی مسئولین آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق قرار دهد.

احمد خاک زاد در ادامه تاکید کرد: موضوع بررسی ، تبیین و احصای ظرفیت ها و قابلیت های  این سند در دستور کار گروه های بهبود کیفیت آموزش سوادآموزی استان ها قرار گرفته تا تدابیر لازم برای عملیاتی کردن آن اتخاذ گردد.

 


٠٨:٠٩ - سه شنبه ٢٣ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ٤٦٢٣    /    تعداد نمایش : ١٨٦