چهارشنبه ٠٥ آبان ١٤٠٠
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


  چاپ        ارسال به دوست

شانزدهمین جلسه شورای معاونین و مدیران سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی ، محمدزاده معاون وزیر و رئیس سازمان ضمن صلوات بر حضرت محمدو آل محمد و سلام و درود به روان پاک شهدا و امام شهدا  و آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ، سالروز شهادت امام حسن مجتبی (ع)  (به روایتی )  را تسلیت گفته و همچنین  روز بزرگداشت صحابه  پیامبر گرامی سلمان فارسی را گرامی داشت.

معاون وزیر و رئیس سازمان از وجود حاج آقا قرائتی به عنوان نعمت و ذخیره ای بسیار بزرگ و خوب برای سازمان یاد نمود و به اهداف دولت جدید اشاره کرده و گفت : خوشبختانه آیت الله رئیسی نیز نظرخوبی راجع به آموزش و پرورش دارند و خودشان پیش قدم شده اند تا در شورای عالی آموزش و پرورش حضور بهم رسانند که این نشان می دهد  عنایت ویژه ای به آموزش و پرورش دارند. لذا فرصت خوبی برای آموزش و پرورش می دانیم .

محمدزاده در بخش دیگری از سخنان خود اعلام داشت: با ابلاغ آیین نامه اجرایی مدارس فرصت مغتمی برای سرعت بخشی به سوادآموزی است . ان شاءالله از این فرصت پیش آمده باید از ظرفیت مدیران ، معلمین و عوامل مدارس بالاترین بهره را ببریم . وی در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع بازگشایی مدارس اشاره و گزارشی از نحوه ی بازگشایی مدارس برای اعضای جلسه ارائه کرد و گفت: ما نیز هماهنگ با آموزش و پرورش و مدارس نسبت به  تشکیل کلاسهای سوادآموزی با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی اقدام نماییم .

معاون وزیر و رئیس سازمان به جلسه اختصاصی با آقای دکتر کاظمی سرپرست محترم وزارت آموزش وپرورش درمورد آموزش بزرگسالان و حق و حقوق آموزش دهنده ها بعد از بازگشایی مدارس اشاره ونکاتی را دراین مورد بیان نمود.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی، در ادامه افزود: نظارت و مراقبت از کلاس های سوادآموزی  از شناسایی ، جذب و  آموزش با کیفیت تا آزمون بطور مستمر مورد توجه همکاران بویژه حوزه آموزش باشد و گزارشی که دوستان تا 1400/6/13 ارائه داده اند در برخی از استانها نگران کننده است . علی رغم اینکه تا 15 مهر نباید بازدید حضوری و ماموریت  داشته باشیم اما بعداز 15 مهرماه  برنامه های نظارتی به قوت دنبال شود.

 محمدزاده در ادامه تاکید کرد:یکی از طرح های خوب سازمان اجرای طرح شتاب بخشی ویژه  استانهای زیر میانگین کشوری با هدف ارتقای استانها نسبت به میانگین کشوری وحتی شهرستانها با میانگین استانها بوده است  لذا لازم است ضمن استمرار  اجرای این طرح تا رسیدن به اهداف تعیین شده ، ارزیابی از اقدامات 2ساله استانها انجام شود تا چقدر نسبت به کاهش فاصله  با سوادی بین شهرستانها در استان موفق بوده ایم و نیز برای سالجاری برنامه ریزی شود  تا استانها وشهرستانهایی که بالای میانگین کشوری و استانی قرار دارند دوره سوادآموزی ، با جدیت بیشتر برای به سرانجام بخشی این مناطق اقدام شود و برای سالهای آتی صرفا در دوره سوادآموزی تقاضا محور باشد و دوره های انتقال ، دوره تحکیم ،آموزش مهارتهای زندگی، مشاغل زودبازده و اداره مراکزیادگیری محلی بویژه بسته  تحولی  پیوند سواد و زندگی در اولویت فعالیت های سازمان قرار گیرد.


١١:٣٥ - سه شنبه ٢٣ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ٤٦٢٥    /    تعداد نمایش : ٨٦