چهارشنبه ٠٥ آبان ١٤٠٠
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


  چاپ        ارسال به دوست

کاهش آمار بی سوادی در گرو کاهش آمار تارِکان تحصیل در دوره ابتدایی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی، به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، نسرین باباپور معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در گردهمایی رؤسا و مدیران آموزش‌وپرورش سراسر استان اظهار داشت: در حوزه سوادآموزی باید به سه افق آگاه‌سازی مخاطبان، توانمندسازی و سپس اصلاح، توجه ویژه داشته باشیم که امیدواریم به طور کامل محقق شوند. 

وی افزود: تا زمانی که در دوره ابتدایی بحث مبارزه با بی‌سوادی را جدی نگیریم و تارِکان تحصیل افزایش پیدا کنند، با شمار زیادی از بی‌سوادی روبه‌رو هستیم. آمار در حوزه سوادآموزی نشان می‌دهد که خیلی به شناسایی و جذب سوادآموزان توجه نشده است و از سوی دیگر تحقق حجم ابلاغی سالانه ما با مشکل مواجه است.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان تاکید کرد: با همکاری برخی از اداره‌ها توانسته‌ایم به رتبه‌های خوبی در تمام شاخصه‌های عمومی و اختصاصی دست پیدا کنیم که با تلاش می‌توانیم به رتبه‌های بهتری نیز دست یابیم. 

وی با اشاره به روند فرایند ثبت‌نام در سوادآموزی خاطرنشان کرد: در برخی از نواحی و مناطق این ثبت‌نام‌ها صورت نگرفته که باتوجه‌به فرصت محدود ، انتظار اقدام سریع‌تری خواهد بود.


١٢:١٢ - يکشنبه ٢٨ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ٤٦٤٠    /    تعداد نمایش : ٧٠