چهارشنبه ١٧ آذر ١٤٠٠
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


  چاپ        ارسال به دوست

سواد آموزی مدرسه محور با شعار هر مدرسه یک کلاس سواد آموزی در استان مرکزی اجرایی می شود

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی، به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی؛ "حسین میرزایی" با بیان این مطلب افزود: بایستی ما سوادآموزی را مدرسه محور کنیم و از ظرفیت مدیران مدارس، معلمان، آموزگاران و انجمن اولیاء به نحو شایسته استفاده کنیم و مدرسه مرکز ثقل فعالیت سوادآموزی باشد.

وی اظهار داشت: در طرح مدرسه محوری بیشتر از ظرفیت مدیران و  معلمان استفاده می‌کنیم که برای ایجاد انگیزه در هر دوره ارزیابی  6 امتیاز به مدیران و رؤسای مناطق 15 گانه، چهار امتیاز ویژه مدیران مدارس  شامل بازدیدها و تعهد حجم ابلاغی، هماهنگی سایر دستگاه های اجرایی و  جذب سوادآموزان و یک امتیاز به معلمان داده می‌شود که این امتیازات در ارزشیابی پایان سال برای آنها لحاظ می‌شود.

میرزایی ادامه داد: در راستای ایفای نقش موثر مدرسه به عنوان کانون تربیت محلی و نیز مدرسه محور کردن سواد آموزی در بخش های مختلف این طرح وظیفه شناسایی، جذب و آموزش اولیاء بی سواد و کم سواد به مدارس واگذار شده است.

معاون سواد آموزش آموزش و پرورش استان مرکزی تصریح کرد: این طرح می تواند ظرفیت مهمی را برای سرانجام بخشی به سوادآموزی و حرکت به سمت تعمیق و تثبیت مهارت های سواد و توانمند سازی اقشار بی سواد و کم سواد جامعه در پیش روی مسئولین آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق قرار دهد.


٠٧:٥١ - يکشنبه ١٨ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ٤٦٦٩    /    تعداد نمایش : ٤٨