چهارشنبه ١٧ آذر ١٤٠٠
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


  چاپ        ارسال به دوست

شورای پشتیبانی سوادآموزی بازوی حمایتی اجرای فعالیت های سوادآموزی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی، به نقل از کارشناس ترویج سوادآموزی، محمدی در نشست مشترک با مسئولان سوادآموزی شهرستان ها و مناطق گفت: با توجه به درصد بالای جمعیت باسواد استان، شناسایی و اقناع افراد بی سواد برای حضور در کلاس های درس، بدون مشارکت سایر دستگاه ها و نهادها امکان پذیر نیست. وی افزود: شورای پشتیبانی که به ریاست نماینده عالی دولت در سطح استان، شهرستان و بخش به صورت فصلی برگزار می شود به واقع به عنوان بازوی حمایتی می تواند در پیشبرد برنامه سوادآموزی همراه آموزش و پرورش بوده، با توجه به اهمیت این شورا، تمامی تصمیمات و مصوبات جلسات نیز برای اعضا لازم الاجرا است.

وی در خصوص حجم ابلاغی دوره های سوادآموزی در سال جاری گفت: حجم ابلاغی دوره های سوادآموزی استان در سال گذشته 7200 نفر اعلام شد که در سطح استان و شهرستان ها و با تلاش بی وقفه فعالان این عرصه توانستیم 101 درصد از حجم ابلاغی را تحت پوشش قرار بدهیم؛ برای سال جاری نیز تعداد 8300 نفر در مجموع دوره های سوادآموزی به استان ابلاغ شده است.

معاون سوادآموزی استان تصریح کرد: انتظار می رود واحدهای سوادآموزی بر روند ثبت نام نظارت مستمری داشته باشند.

محمدی در خصوص فعالیت های آموزشی در حوزه سوادآموزی گفت: روند نحوه آموزش در حوزه سوادآموزی بر اساس تصمیمات اخذ شده در وزارت آموزش و پرورش است و با توجه به واکسیناسیون آموزش دهندگان همانند معلمان مدارس، امیدواریم شرایط برای آموزش حضوری مهیا گردد.

 محمدی نیای راد، رییس اداره دوره های سوادآموزی در خصوص اجرای بسته تحولی پیوند سواد و زندگی،  توزیع کتب و اقلام آموزشی، کیفیت بخشی فعالیت های مراکز یادگیری و محلی و... مطالبی را بیان کرد.


٠٨:٠٩ - يکشنبه ١٨ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ٤٦٧٠    /    تعداد نمایش : ٣٦