چهارشنبه ١٧ آذر ١٤٠٠
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


  چاپ        ارسال به دوست

آموزش بزرگسالان در قالب سوادآموزی، از سخت ترین آموزش هاست

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوا آموزی، به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» در جلسه ستاد امتحانات سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران با تأکید بر ارائه راهکارها و مکانیزم مناسب برای جذب و نگهداشت بیشتر سوادآموزان استان اظهار کرد: باید با تدوین مکانیزمهای تشویقی سوادآموزان را به ادامه حضور در کلاسها و حضور در امتحانات پایانی ترغیب کنیم.

وی در همین رابطه افزود: شهرستانها و مناطقی که بیشترین آمار نگهداشت سوادآموزان را داشته اند به نحوی باید مورد تقدیر قرار گیرند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه در بحث سوادآموزی اکراه و اجباری وجود ندارد اذعان داشت: جذب بیسوادان امری بسیار سخت و دشوار است و سخت تر از آن نگهداشت سوادآموزان است.از این رو آموزش بزرگسالان جزو سخت ترین آموزشهاست.

وی با تأکید بر آسیب شناسی در بحث نگهداشت سوادآموزان توسط استان و شهرستانها به صورت جداگانه تأکید کرد: با توجه به موقعیت، بوم و جغرافیای هر منطقه باید آسیب شناسی مناسبی صورت پذیرد تا در مسیر ریشه کنی بیسوادی در استان موفق تر عمل کنیم.

این مقام مسئول خواستار بررسی و نظارت دقیق بر نوع قراردادهای مالی و بیمه ای آموزش دهندگان شد و گفت: در این رابطه باید نظارت و پایش های دقیقی بر شرکت های طرف قرارداد انجام پذیرد تا حقی از آموزش دهنده ها ضایع نشود.

سعدی پور با تأکید بر نظارت، ارزیابی و پایش دقیق حضوری و غیرحضوری کلاسهای سوادآموزی در سطح استان و شهرستانها یادآور شد: هرجا که نظارت ما قوی تر بود موفق تر عمل کردیم.

وی با اشاره به آمار 99.15 درصدی باسوادی استان، از تلاش معاون سوادآموزی و همکاران وی در این حوزه تقدیر و تشکر کرد.


١٠:٥٣ - يکشنبه ١٨ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ٤٦٧٤    /    تعداد نمایش : ٦٠