چهارشنبه ١٧ آذر ١٤٠٠
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


  چاپ        ارسال به دوست

بیان اهمیت آموزش و اصل مسئله سواد از دیدگاه قران توسط استاد قرائتی در گردهمایی معاونین سوادآموزی کشور.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سوادآموزی ، حجت الاسلام و المسلمین قرائتی مسئول نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری در سازمان  در دومین گردهمایی حضوری معاونین سوادآموزی استانهای کشور که با حضور محمدزاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در مجموعه آموزشی و رفاهی تهرانسر برگزار شد مطالبی را درخصوص علم آموزی و اهمیت مطالعه از دیدگاه قرآن بیان نمود.

استاد قرائتی ، در بیاناتی ضمن عرض خیرمقدم حضور معاونین سوادآموزی، خدمت و فعالیت آنها را در سوادآموزی از بهترین نوع خدمت در جامعه اسلامی خواند و با بیان آیاتی از کلام الله مجید مطالعه و برنامه ریزی برای مطالعه مداوم مخصوصا مطالعه و تفکر در کلام الله مجید را از بهترین برنامه های زندگی دانست و جمع حاضر را به انجام مطالعه روزانه سفارش کرد.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ، در خصوص اهمیت آموزش گفت : آموزش آن قدر با اهمیت است که حتی در حیوانات نیز تاثیر دارد و حیوان آموزش دیده به مراتب از دیگر حیوانات دارای ارزش والایی می باشند و در قرآن نیز کلمه "مکلّبین"آمده که منظور سگ آموزش دیده است و از دیدگاه قرآن اصل مسئله سواد و ارزش سواد را بیان نمود و ارزش آموزش و سواد آنقدر زیاد است که خداوند یک پیغمبر را صد سال بمیراند و پس ازصد سال او را زنده کرد تا چیزی را باچشم خود ببیند که این ارزش علم تجربی است که خداوند خواست بعد از صد سال به او علم و آموزش دهد چنانچه بعد از صد سال طعام و شراب او هیچ تغییری نداشته است.

نماینده ولی فقیه در سازمان خطاب به معاونین سوادآموزی در مواظبت و مراقبه در کارها گفت: خودتان تصمیم بگیرید و حواستان باشد تا در جذب نیروهای آموزش دهنده و انجام فعالیت ها و تمامی اقدامات و هزینه کرد بیت المال  و... بایستی شما خودتان دقت فرمایید و تصمیم بگیرید و باید سعی کنیم کارهای کاذب انجام ندهیم و کارهایمان دارای فایده باشد.

در ادامه ضمن دعای خیر به تمامی آموزش دهندگان و عوامل سوادآموزی در کشور به توفیقات گذشته و موانع موجود اشاره ای کرد و از آموزش دهندگان و تمامی عوامل سوادآموزی در کشور تشکر نمود .

 

 

 

 


١١:٤٢ - چهارشنبه ٢١ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ٤٦٨٠    /    تعداد نمایش : ٨٥