چهارشنبه ٠٥ آبان ١٤٠٠
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


  چاپ        ارسال به دوست

نظارت بر فرایند آموزش سوادآموزان

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی، به نقل از روابط عمومی معاونت سواد آموزی بوشهر مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در شرایط کرونایی نظارت بر اجرای فرایند آموزش سوادآموزان مهم و ضروری تر است.

علیمراد کرمی در نشست ستاد امتحانات سوادآموزی استان با  اشاره به شعار برگزیده یونسکو برای سال 2021 با عنوان «سوادآموزی برای بهبود شرایط با محوریت انسان و کاهش فاصله دیجیتالی» ، اظهار کرد: این شعار از سوی یونسکو با توجه به اقتضائات زیست بوم ناشی از همه‌گیری ویروس منحوس کرونا  انتخاب شده است.

وی ادامه داد: بر اساس این شعار و رویکرد یونسکو، آموزش رایانه باید در برنامه‌های آموزشی سوادآموزان قرار گیرد.

کرمی با بیان این نکته که نظارت بر فرآیند ارائه خدمات سوادآموزی برای  اطمینان از تحقق اهداف آموزشی در زیست بوم جدید را امری مهم است، افزود: بازدید و نظارت حضوری و غیر حضوری از کلاس‌ها با به‌کارگیری تمامی ظرفیت‌های موجود مانند مذاکره تلفنی با سوادآموزان، ظرفیت ناظرین آموزشی سوادآموزی و آموزش و پرورش، اعضای ستاد امتحانات و گروه بهبود کیفیت باید در سال جاری مانند سال‌های قبل به صورت منظم و مستمر انجام پذیرد.

رئیس ستاد امتحانات سوادآموزی استان با اشاره به اینکه امتحانات بخش مهمی از فرآیند آموزش است، بیان کرد: آموزش همراه با نظارت و همچنین فراهم‌سازی زمینه و امکانات برای برگزاری امتحانات با کیفیت تر سبب می‌شود که باگشت به بی‌سوادی کاهش یاید.

وی با قدردانی از مجموعه معاونت سوادآموزی به واسطه کسب رتبه دوم از  شاخص نظارت در ارزیابی انجام شده عملکرد استان‌ها در سال 99 توسط سازمان نهضت سوادآموزی بیان کرد: انتظار بر این است که تمام ساختار اداری استان در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های سوادآموزی، این مجموعه را همراهی کنند.

 


١٢:٤٧ - سه شنبه ٢٣ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ٤٦٢٧    /    تعداد نمایش : ٦٤