چهارشنبه ١٧ آذر ١٤٠٠
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


  چاپ        ارسال به دوست

برنامه های سوادآموزی با رویکرد مدرسه محوری پیش خواهد رفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواداموزی به نقل ازروابط عمومی معاونت سواداموزی استان گیلان ، محمدزاده معاون وزیر و رییس سازمان نهضت سوادآموزی  در نشست ویژه گروه بهبود کیفیت سوادآموزی استان گفت: تفاهم نامه ای در دست تهیه بین وزارت آموزش و پرورش و ستاد ملی مقابله با کرونای کشور مبنی بر  تنظیم و تدوین استانداردهای لازم بهداشتی جهت بازگشایی مدارس است. وی افزود: اولویت ما این است که مدارس را به صورت آرام و تدریجی بازگشایی نماییم تا با کمترین دغدغه و به صورت مطمئن و با کیفیت به کار خود ادامه دهند. محمدزاده شبکه شاد را بستری ارزشمند برای آموزش مجازی دانسته و خاطرنشان کرد: با قابلیت هایی که هم اکنون در این سامانه ایجاد شده  در حال توسعه و رفع اشکالات شاد هستیم تا بتوانیم با یک مدیریت یکپارچه، بهترین بستر آموزش مجازی را برای دانش آموزان ایجاد کنیم.

رییس سازمان نهضت سوادآموزی در مورد عملکرد نهضت سوادآموزی عنوان کرد: بر اساس آمارهای ارائه شده در گروه هدف(49-10سال) ما توانسته ایم به میانگین بالای 96درصد در سطح کشور دست پیدا کنیم و امیدواریم ریشه کنی بیسوادی این گروه را در سال جاری داشته باشیم. وی رویکردهای جدید سوادآموزی را بر اساس مدرسه محوری عنوان و تصریح نمود: درتدوین آیین نامه جدید مدارس، 5 بند اضافه شده که مدیران مدارس بر اساس این بندها همراهی و همکاری بیشتری با نهضت سوادآموزی خواهند داشت.

وی جلوگیری از رجعت به بی سوادی افراد را به اندازه باسواد نمودن آنها مهم دانسته و خواستار حمایت همه جانبه نهادهای متولی امر آموزش و پرورش از نهضت سوادآموزی شد.

رییس سازمان نهضت سوادآموزی با تاکید بر  برگزاری کلاس های سوادآموزی بر اساس شیوه نامه ها و دستورالعمل ستاد کرونا، مسیر بازگشایی کلاس های سوادآموزی را همانند مدارس دانست. 

محمد رحمتی مدیرکل آموزش و پرورش استان در این جلسه گفت: بر اساس بررسی های به عمل آمده جمعیت با سوادی استان در گروه سنی هدف(49-10 سال)  4/98  درصد است که امیدواریم افراد باقیمانده نیز با استفاده از ظرفیت های برون سازمانی و درون سازمانی شناسایی  و در زمره افراد باسواد قرار بگیرند.

وی در خصوص واکسیناسیون آموزش دهندگان استان گفت: آمار و اطلاعات آموزش دهندگان از سطح شهرستان ها و مناطق جمع آوری و همانند سایر گروه های آموزش و پرورش واکسیناسیون در بازه زمانی مشخص در حال انجام است تا شاهد برگزاری کلاس های حضوری در حوزه سوادآموزی نیز باشیم.

سیروس محمدی معاون سوادآموزی استان نیز در این جلسه طی ارائه گزارشی اظهار داشت : حجم ابلاغی دوره های سوادآموزی استان در سال گذشته 7200 نفر اعلام شد که در سطح استان و شهرستان ها و با تلاش بی وقفه فعالان این عرصه در سراسر استان توانستیم 101 درصد از حجم ابلاغی را تحت پوشش قرار بدهیم.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری 8300 نفر در مجموع دوره های سوادآموزی به استان ابلاغ شده است.

وی در ادامه گزارشی از روند برگزاری آزمون ها، نظارت حضوری و غیرحضوری، کلاسگذاری و اجرای بسته تحولی پیوند سواد و زندگی بیان کرد.


٠٠:٢٧ - جمعه ٢٦ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ٤٦٣١    /    تعداد نمایش : ٩٢