چهارشنبه ٠٥ آبان ١٤٠٠
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


  چاپ        ارسال به دوست

طرح شتاب بخشی به باسوادی در شهرستان های کهگیلویه، بهمئی و لنده آغاز شد

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی، به نقل از  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد؛احد جمالی در نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی استان گفت: بر اساس سرشماری سال ۹۵ میانگین باسوادی استان ۹۲ و ۷ دهم درصد است که این سه شهرستان به لحاظ سوادپایین تر از میانگین استان هستند .
وی گفت: شناسایی و جذب و پوشش بیسوادان گروه سنی هدف مستلزم مشارکت خانواده‌ها ،ادارات، نهادها، دستگاه‌های اجرایی، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا هاست.
 مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه وبویراحمد هم گفت: اسامی ۶هزارو۶۶۰ نفر از بی سوادان خود اظهاری در آخرین سرشماری انجام شده در سامانه سوادآموزی معرفی شده که کمتر از ۲درصد جمعیت هدف سواد آموزی است.
 هادی زارع پور گفت: با مشارکت ادارات به ویژه ثبت احوال و مراکز بهداشت و درمان در صورت شناسایی و تعیین وضعیت تمامی این افراد شاهد ارتقاء سواد به بالاترین میزان در افراد بی‌سواد آموزش پذیر خواهیم بود.
 معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان کهگیلویه وبویراحمد هم گفت: ۱۶ مرکز یادگیری محلی در سه بخش دولتی و غیردولتی و مشارکتی با اولویت تعاریف جدید سواد در قالب مهارت‌آموزی زندگی اجتماعی و حقوق شهروندی و حرفه‌آموزی فعالیت می‌کنند.

سید حمدالله خواهش نیک گفت: امسال حجم پوشش دوره های سوادآموزی در استان ۴هزارو۸۰۰ نفر و سرانه باسوادی در استان در دوره سوادآموزی یک میلیون تومان است که در طرح شتاب بخشی ۱۵ درصد افزایش دارد.

وی گفت: فعالیت های سواد آموزی در قالب برون سپاری به تشکل های مردم نهاد و موسسات واگذار شد .
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان گفت :طرح شناسایی افراد بی‌سواد در کارگاه‌های زیر ۱۰ نفر جمعیت با مشارکت ادارات صنعت معدن و تجارت آغاز شد .
در این نشست مشارکت دانشگاه علوم‌پزشکی ، ثبت احوال، ادارات صنعت معدن و تجارت، کمیته امداد امام خمینی برای شناسایی بیسوادان  و اجرای طرح شتاب بخشی در سه شهرستان استان به تصویب رسید.


١٢:٠٩ - يکشنبه ٢٨ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ٤٦٣٩    /    تعداد نمایش : ٥٠