چهارشنبه ١٧ آذر ١٤٠٠
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


  چاپ        ارسال به دوست

توافق نامه همکاری میان معاونت سوادآموزی و اداره کل زندان های استان گیلان امضا شد

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی، به نقل از کارشناس ترویج سوادآموزی استان، محمدی با اشاره به مشارکت دستگاه ها و نهاد های اجرایی در فعالیت های سوادآموزی در  قالب امضای توافق نامه های همکاری اظهار داشت: توافق نامه همکاری با اداره کل زندان های استان به منظور استفاده از ظرفیت های دو مجموعه در راستای کاهش بی سوادی، توسعه و تعمیق سواد و توانمند سازی مددجویان است.

وی خاطرنشان کرد: تسهیل فرایند آموزش مددجویان، تهیه و تولید محتوای آموزشی ویژه سواد آموزان ندامتگاه ها ( بی سوادان و کم سوادان ) از مهم ترین تعهدات مشترک دو سازمان است.

معاون سوادآموزی استان با اشاره فعالیت مرکز یادگیری محلی شهید قلی پور در ندامتگاه لاکان رشت گفت: مددجویان بی سواد در طول دوران محکومیت می توانند با حضور در این مرکز، ضمن آموزش سواد  در کلاس های رایگان آموزش انواع مهارت های شغلی و زندگی شرکت نمایند.

محمدی از جمله وظایف معاونت سوادآموزی استان به برگزاری دوره های آموزشی و توجیهی برای آموزش دهندگان واجد شرایط معرفی شده از سوی اداره کل زندان، مشارکت در راه اندازی و توسعه مراکز یادگیری محلی در ندامتگاه ها، پشتیبانی و حمایت از مهارت آموزی در مراکز یادگیری محلی ایجاد شده در ندامتگاه ، تأمین نوشت افزار، کتب دوره های سواد آموزی، حلقه های کتابخوانی و مرکز یادگیری محلی برای سواد آموز مددجو و... اشاره کرد.

نجفی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان گفت: مهارت سواد منجر به کاهش بسیاری از رفتارهای نابهنجار می شود و افراد با کسب اطلاعات، از عمل به بسیاری از جرایم خودداری می کنند. وی ضمن استقبال از همکاری مشترک دو مجموعه، افزود: موضوعاتی چون ارائه اطلاعات و مشخصات فردی مددجویان بی سواد و کم سواد به اداره کل آموزش و پرورش استان جهت بارگذاری در سامانه، فراهم کردن فرصت آموزشی برای مددجویان بی سواد و کم سواد، فراهم آوردن زمینه ادامه تحصیل در صورت جابجایی سوادآموزان مددجو، تأمین فضای آموزشی به منظور برگزاری کلاس های سوادآموزی در ندامتگاه، معرفی افراد واجد شرایط برای گذراندن دوره های آموزشی و توجیهی به منظور آموزش بی سوادان و کم سوادان از جمله وظایف اداره کل زندان های استان در این توافق نامه است.


١٠:٤٢ - چهارشنبه ٣ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٤٧٨٥    /    تعداد نمایش : ١٢