سه شنبه ٠٥ مرداد ١٤٠٠
صفحه اصلی > اخبار اصلی 


نشست مشترک رئيس سازمان نهضت سوادآموزی با معاون سازمان ثبت احوال كشور

اولین نشست مشترک سازمان سوادآموزی با سازمان ثبت احوال در سال 1400 برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومي سازمان نهضت سوادآموزي این نشست با حضور محمدزاده معاون وزير و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی و ابوترابی معاون امور اسناد هویتی و یوسفی مدیرکل نگهداری و مهندسی عملیات سازمان ثبت احوال کشور تشکیل شد.

در این نشست محمد زاده رئیس سازمان ضمن خیر مقدم و تبریک اعیاد سعید قربان و غدیر خم، بیان کرد: در قبل از انقلاب بیش از ۵۲ درصد جامعه ما بیسواد بودند اما اکنون در سال ۹۹ میانگین باسوادی بالای ۹۶.6 درصد است. که این توفیق با همکاری شرکا از جمله سازمان ثبت احوال حاصل شد و امیدواریم با استمرار همکاریها  و شناسایی بیسوادها و جذب آنان بتوانیم به دغدغه های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) پاسخ دهیم و در آینده نزدیک شاهد ریشه کن شدن بیسوادی باشیم.

ایشان در ادامه برخی از نیازهای سازمان در خصوص استفاده از فناوریهای نوین را تبیین نمودند و به بیان چالش های پیش روی سازمان پرداختند. سپس گزارشی از نحوه  شکل گیری و وضعیت موجود پایگاه ثبتی سطح سواد و ویژگیهای آن ارائه شد.

ابوترابی، معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال، ضمن ارزشمند شمردن اقدامات سازمان نهضت سوادآموزی نسبت به رفع دغدغه های سازمان قول مساعد دادند و در پایان مقرر گردید به منظور بررسی نیازها سازمان نهضت سوادآموزی و اجرایی نمودن آن جلسات کارشناسی برگزار گردد.